Týždeň slovenských knižníc: Kniha ako dar – daruj knihu aj ty

Tento týždeň nie je len o ženách, na Slovensku sa organizuje akcia Týždeň slovenských knižníc: Kniha ako dar. V dátumoch od 5. 3. do 9. 3. sa uskutoční už 19. ročník celoslovenského podujatia s mottom: „Knižnice pre všetkých“. Tohto krásneho podujatia sa zúčastňuje aj naša univerzitná knižnica.

Kniha ako dar

V rámci podujatia Týždeň Slovenských knižníc je pre študentov pripravený program. Súčasťou tohto programu bude celotýždňová aktivita s názvom Kniha ako dar.

Vo vestibule Univerzitnej knižnice UKF, v študovni na Hodžovej, ale aj v ostatných budovách fakúlt UKF v týchto dňoch nájdete veľké množstvo kníh s označením Kniha ako dar.

Študenti a zamestnanci školy môžu na tieto miesta umiestniť knihu, ktorú by chceli posunúť ďalej. Vo vestibule knižnice sú v týchto dňoch pripravené knihy pre návštevníkov k voľnému odberu.

 

Výskumy slovenských egyptológov na TELL EL-RETÁBÍ

Vo štvrtok o 11.00 bude Lucia Hulková rozprávať o archeologickom výskume, ktorý prezentuje najvýznamnejšie nálezy desaťročného skúmania lokality Tell el-Retábí uprostred Wádí Tumilát, na ceste medzi Egyptom a Syropalestínou. Vypočuť si zaujímavé rozprávanie môžete v Univerzitnej knižnici UKF, blok B.

 

Zdieľajte článok

Komentáre: