Kinopremiéry 2018: Apríl

S aprílom prichádza do kín aj najočakávanejší film roka, ak nie desaťročia – Avengers: Nekonečná vojna, v ktorom spoja sily všetci hrdinovia z MCU. Ďalším filmom plným akcie je Besnenie v hlavnej úlohe s Dwaynom Johnsonom, ktorý bolo natočený podľa počítačovej hry z roku 1986. Okrem toho sa môžete tešiť aj na komédie Stratili sme Stalina, Fakjú pán profesor 3 či českého Pepíka.

Stratili sme Stalina (The Death of Stalin)

Žáner: dráma/komédia

Réžia: Armando Iannucci

Hrajú: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend, Andrea Riseborough, Jason Isaacs, Michael Palin, Olga Kurylenko, Jonathan Aris

Krajina pôvodu: Veľká Británia/Francúzsko

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Minutáž: 106 min.

Distribútor: eOne Films/Gaumont

Komédia na štýl politickej satiry je inšpirovaná francúzskou grafickou novelou La mort de Staline. Obsahom filmu je boj o nástupníctvo, ktorý nastal v Sovietskom zväze po smrti Jozefa Stalina v roku 1953.

Snímka vyvolala vlnu kontroverzie, preto bola zakázaná v Rusku, Kazachstane i Kirgizsku.

Doposiaľ si film odniesol nadpriemerne pozitívne hodnotenia – na stránke Rotten Tomatoes má až 95 % a na stránke Metacritic 89 bodov zo 100.

foto: cine-max.sk

Napriek vysoko ocenenému humoru sa zopár historikov zhodlo, že film obsahuje niekoľko historických nezrovnalostí.

V CINEMAX NITRA od 5. apríla 2018.

Besnenie (Rampage)

Žáner: akčný/dobrodružný/sci-fi

Réžia: Brad Peyton

Hrajú: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman, Jeffrey Dean Morgan, Joe Manganiello, Jack Quaid, Naomie Harris a i.

Krajina pôvodu: USA

Jazyková verzia: slovenské titulky

Minutáž: 107 min.

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Nové sci-fi s názvom Besnenie je nakrútené podľa rovnomennej hernej série. Primatológ Davis Okoye (Dwayne Johnson) má priateľa – nadpriemerne inteligentnú gorilu menom George, ktorá sa však z neznámych príčin zmení na obrovské monštrum. Spoločne sa musia postaviť ďalším zvieratám, ktoré boli takisto infikované, nájsť protilátku a zistiť, kto to všetko spôsobil.

Hlavného hrdinu si vo filme zahrá Dwayne Johnson. Foto: wikipedia.org

Arkádová hra Besnenie od Midway Games, podľa ktorej je snímka natočená, má už 32 rokov.

V CINEMAX NITRA od 12. apríla 2018.

Pepík

Žáner: komédia/dráma

Réžia: Ján Novák

Hrajú: Marek Vašut, Alice Bendová, Alena Doláková, Anna Stropnická, Jakub Kohák, Kristína Kociánová

Krajina pôvodu: Česká republika

Jazyková verzia: český jazyk

Minutáž: 90 min.

Distribútor: Continental Film

Pepa (Michal Suchánek) mal v živote väčšinou smolu – nebol obľúbený ani v škôlke, ani v škole, ani na gymnáziu. Teraz je úradníkom, má manželku Zdenu (Petra Špalková) a dcéru Zdeničku (Natálie Grossová) – v podstate vedie úplne obyčajný život. Zmení ho však nová sekretárka Pavlína (Alena Doláková) alebo recepčná Irena (Anna Stropnická), ktorej tiež nie najšťastnejší život sledujeme paralelne s tým jeho.

Hudbu k filmu zložil Václav Noid Bárta.

foto: cine-max.sk

V CINEMAX NITRA od 19. apríla 2018.

Fakjú pán profesor 3 (Fack Ju Goethe 3)

Žáner: komédia

Réžia: Bora Dagtekin

Hrajú: Elyas M’Barek, Katja Riemann, Jella Haase, Sandra Hüller, Max von der Groeben, Uschi Glas, Gizem Emre, Aram Arami

Krajina pôvodu: Nemecko

Jazyková verzia: český dabing

Minutáž: 120 min.

Distribútor: Picture Tree International

Tretie pokračovanie nemeckej série Fakjú pán profesor je tu. Učiteľ Zeki Müller je späť, odhodlaný dostať zo svojich študentov to najlepšie, čo v nich ešte zostáva. Ich gymnáziu hrozí od budúceho roka zatvorenie. Okrem toho to vyzerá tak, že budúcnosť študentov závisí od testov, ktoré musia zvládnuť.

Riaditeľka prikáže Zekimu, aby jeho študenti získali nejaké významné študijné úspechy, ktoré by mohli zabrániť zatvoreniu školy. Podarí sa mu svojimi bizarnými metódami prinútiť študentov k tomu, aby so sebou konečne niečo robili?

foto: cine-max.sk

V CINEMAX NITRA od 12. apríla 2018.

Avengers: Nekonečná vojna (Avengers: Infinity War)

Žáner: akčný/sci-fi/fantasy

Réžia: Anthony Russo/Joe Russo

Hrajú: Robert Downey Jr., Josh Brolin, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Chris Evans, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Chris Pratt, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Benedict Cumberbatch, Paul Bettany, Cobie Smulders, Benedict Wong, Zoe Saldana, Karen Gillan, Vin Diesel a ďalší

Krajina pôvodu: USA

Jazyková verzia: slovenské titulky

Minutáž: 155 min.

Distribútor: Walt Disney Studios Motion Pictures

Najočakávanejší film roka a podľa mnohých aj najambicióznejší crossover v histórii je konečne tu. Po tohtoročnom obrovskom úspechu Čierneho pantera prichádza ďalší film z vesmíru Marvel. Tentoraz sa v ňom spoja všetci hrdinovia, ktorých sme v rámci MCU (Marvel Cinematic Universe) mohli vidieť – starí známi ako Captain America, Iron Man, Hulk, Thor ale aj Strážcovia galaxie, Spiderman a mnohí ďalší.

Udalosti sa odohrávajú dva roky po Captain America: Civil War. Hrdinovia sa musia spojiť vo veľkolepom boji proti Thanosovi, ktorý si prišiel na Zem po kamene nekonečna.

foto: cine-max.sk

Druhej polovice filmu by sme sa mali dočkať v roku 2019. Koluje chýr, že jeden z hrdinov počas tohto filmu zomrie.

Tak ako v ostatných MCU filmoch, aj v tomto by sa mal v krátkom zábere objaviť Stan Lee.

V CINEMAX NITRA od 26. apríla 2018.

Článok vznikol v spolupráci so CINEMAX NITRA.