Kinopremiéry 2018: Júl

Leto sa konečne začalo a my pevne veríme, že už máte po skúškach. Pre tento mesiac vám kiná ponúkajú napríklad ďalší, už dvadsiaty film z MCU, Ant-Man a Wasp. Ďalším trhákom je pokračovanie muzikálu Mamma Mia!, ktoré sa zameriava najmä na Donninu minulosť. Pre milovníkov komédie je tu remake Manžel na skúšku, malí aj veľkí si určite užijú príšery z Hotela Transylvánia na letnej dovolenke a nakoniec aj fanúšikovia akcie si prídu na svoje – pre nich je tu Sylvester Stallone v druhom diele filmu Plán úteku.

Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp)

Žáner: akčný/dobrodružný/sci-fi

Réžia: Peyton Reed

Hrajú: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Hannah John-Kamen

Dĺžka: 109 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Walt Disney Studios Motion Pictures

Udalosti v poradí dvadsiateho filmu zo sveta Marvelu (MCU – Marvel Cinematic Universe) a zároveň pokračovania Ant-Mana z roku 2015 sa odohrávajú dva roky po Captain America: Občianska vojna. Hlavný hrdina Scott Lang (Paul Rudd) sa ako Ant-Man spojí s Hope Van Dyneovou (Evangeline Lilly), novou superhrdinkou pod menom Wasp, a spoločne sa vrhnú do novej misie, počas ktorej sa pokúšajú odhaliť tajomstvá z minulosti.

Zdroj: cine-max.sk

Vo filme sa opäť objaví krátke cameo Stana Lee.

Hovorí sa, že práve v tomto filme sa odhalia tajomstvá a nové možnosti, ktoré budú mať kľúčový dopad na celý MCU.

Na stránke Rotten Tomatoes má film hodnotenie 89 %, na stránke Metacritic 70 bodov zo 100.

V kine CINEMAX NITRA od 5. júla.

Manžel na skúšku (Overboard)

Žáner: komédia/romantický

Réžia: Rob Greenberg

Hrajú: Anna Faris, Eva Longoria, John Hannah, Eugenio Derbez

Dĺžka: 110 min.

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: Lionsgate Films

Remake rovnomenného filmu z roku 1987 sleduje príbeh Kate (Anna Faris), ktorú si najal sebecký a bohatý playboy Leo (Eugenio Derbez), aby mu upratala jachtu. Neskôr ju však nespravodlivo prepustí a poníži. To sa mu vráti hneď po tom, ako spadne cez palubu a prebudí sa s amnéziou. Kate to šikovne využije a presvedčí ho o tom, že je jeho manželka.

Zdroj: cine-max.sk

V origináli z roku 1987 sú roly prehodené – príučku udelil tesár Dean bohatej paničke Joanne.

Stránka Rotten Tomatoes udelila filmu 26 % a Metacritic 42 bodov zo 100.

V kine CINEMAX NITRA od 5. júla.

Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka (Hotel Transylvania 3: Monster Vacation)

Žáner: animovaný/rozprávka/rodinný

Réžia: Genndy Tartakovsky

Dĺžka: 87 min.

Prístupnosť: mládeži prístupný

Jazyková verzia: slovenský dabing

Distribútor: Sony Pictures Releasing

Je tu ďalšie pokračovanie obľúbeného animáku Hotel Transylvánia. Tentoraz sa celá strašidelná rodinka rozhodne podniknúť oddychovú plavbu na výletnej lodi. Všetko vyzerá sľubne – dokonca sa zdá, že Drakula sa zamiloval – do Eriky, kapitánky lode. Problém je však v tom, že ide o potomka legendárneho lovca upírov Van Helsinga.

Zdroj: cine-max.sk

Chystá sa aj herná adaptácia pod názvom Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard, ktorá by mala vyjsť 13. júla tohto roka.

V kine CINEMAX NITRA od 12. júla.

Mamma Mia: Here We Go Again!

Žáner: muzikál

Réžia: Ol Parker

Hrajú: Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Lily James

Dĺžka: 114 min.

Prístupnosť: pre všetky vekové kategórie

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Universal Pictures

Desať rokov po udalostiach prvého filmu žije Sophia (Amanda Seyfried) na gréckom ostrove Kalokairi, je tehotná a plánuje znovu otvoriť rodinný hotel. Má však pocit, že to sama nezvládne. Postupne sa však začne dozvedať o minulosti svojej matky Donny (Meryl Streep/Lily James) – o tom, ako vybudovala hotel z ničoho, ako sa zoznámila s každým zo Sophiiných troch otcov a ako ju potom sama dokázala vychovať. Dostaví sa aj jeden neočakávaný hosť – Sophiina babka Ruby Sheridan (Cher), s ktorou sa dovtedy nikdy nestretla.

Zdroj: cine-max.sk

Vo filme by sa malo objaviť až dvadsať piesní od švédskej skupiny ABBA.

Natáčanie prebiehalo v Chorvátsku a vo Veľkej Británii.

V kine CINEMAX NITRA od 19. júla.

Plán úteku 2 (Escape Plan 2: Hades)

Žáner: akčný/triler

Réžia: Steven C. Miller

Hrajú: Sylvester Stallone, Dave Bautista, Jesse Metcalfe, Baylee Curran

Dĺžka: 93 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: český dabing

Distribútor: Summit Entertainment

V pokračovaní filmu z roku 2013 sa nám opäť v hlavnej úlohe predstaví Sylvester Stallone ako Ray Breslin. Po tom, ako sa pred niekoľkými rokmi úspešne dostal z Hrobky, dosiahol vysokú prestíž a nahromadilo sa mu veľa nových zákaziek. Keď však jeden z členov jeho tímu zmizne a ocitne sa v tajnom zariadení s názvom Hádes, odkiaľ sa zatiaľ nikomu nepodarilo dostať von, rozhodne sa dostať dnu, aby ho zachránil.

Zdroj: imdb.com

Film bol natočený za neuveriteľných 19 dní.

Na stránke Rotten Tomatoes získal hodnotenie 17 %.

Natáčanie ďalšieho pokračovania pod názvom Escape Plan 3: Devil´s Station sa začalo ešte minulý rok.

V kine CINEMAX NITRA od 26. júla.

Článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX NITRA.