Miesto, kde sa vám o manikúru a pedikúru postarajú rybičky

Ak ste už dlhšie premýšľali nad tým, že cez leto vyskúšate niečo nové, máme pre vás inšpiráciu. Čo tak vyskúšať manikúru alebo pedikúru, ktorú vám spravia akváriové rybičky? Zabijete dve muchy jednou ranou. Vy budete mať hladkú pokožku a rybičky zabezpečenú potravu.

V Nitre by ste podobné miesto hľadali len zbytočne. Takýchto podnikov je na Slovensku viac, no v meste je podnik Garesu jedinečný. Napriek tomu, že vo svete je pedikúra či manikúra robená takouto formou úplne bežná, Slovensko v nej nie je ešte celkom doma. Dovoz týchto drobných živočíchov do našej krajiny totiž nie je taký jednoduchý.

Rybičky Garrarufa sú z čeľade kaprovitých, pôvod majú v Turecku a najlepšie im vyhovuje teplá voda z termálnych prameňov. Ich dĺžka sa pohybuje len okolo 10 centimetrov. Využívajú sa na tzv. ichtyoterapiu. Princíp funguje jednoducho. Vy ponoríte do vody s rybkami nohy a oni sa pustia do miest, ktoré im chutia alebo teda do tých, ktoré sú choré.

Foto: autorka

Strach z bolesti mať nemusíte

Okrem oddychu netradičnou formou napomáhajú aj k peknému vzhľadu nôh. Nie však len to. Ich hlavnou úlohou je upraviť nerovnosti pokožky a upokojiť pokožku vašich nôh či rúk. Všetko zabezpečuje sekrét, ktorý vylučujú. Pomôcť dokážu aj pri niektorých zdravotných problémoch.

Nemusíte a zľaknúť toho, že sa vám na nohy prisaje naraz zhruba 100-200 rýb. Priebeh je úplne bezbolestný, rybičky totiž nemajú zuby, a preto nemáte dôvod báť sa akejkoľvek bolesti. Jediné, čo budete cítiť je jemné šteklenie a pocit elektrického brnenia. Ten však tiež po chvíli ustane a vy úplne zabudnete, že si malé rybičky pochutnávajú na vašej odumretej pokožke.

Po procese máte pocit ľahkých nôh a dokonca môžete mať lepšiu náladu. Rybky totiž do tela uvoľňujú látku zvanú dithranol, ktorá vám zabezpečí dobrú náladu, ale najmä napomáha hojeniu rán a podporuje bunkovú obnovu. Táto pedikúra a manikúra je hygienicky nezávadná a úplne ekologická.

Foto: Facebook/Garesu

Pomáhajú aj pri zdravotných problémoch

Hlavným snom majiteľa pri zakladaní tohto podniku bolo pomáhať ľuďom. „Dlhé roky som pracoval s ľuďmi pre telefonického operátora. Rozhodol som sa však, že chcem mať niečo vlastné a zároveň niečo, čo ľuďom pomôže. Preto som si otvoril takýto podnik,“ vysvetľuje majiteľ Garesu Ľubomir Paulovič. V prvom rade mu nešlo zisk, ale o to, aby vytvoril niečo, čo ľuďom uľahčí ich problémy pri niektorých chorobách, ktoré sa nedajú bežne liečiť. „Nie vždy je všetko o peniazoch,“ dodáva.

Tieto rybičky pomáhajú najmä ľuďom trpiacich psoriázou. „Psoriáza sa dá zmierniť len správnou stravou, ale ani to nie na dlhodobo. Organizmus rýchlo reaguje na zmeny,“ dodáva. V Garesu preto nájdete špeciálnu vaňu pre ľudí, ktorí trpia týmto ochorením. Do nej ponoríte celé telo a rybičky si nájdu miesta, kde sa majú prisať.

Okrem rybičiek nájdete v podniku aj soláriá. Nie však tie klasické. Máte na výber stojaté alebo ležaté solárium. Stojaté vám okrem opálenia aj spevní telo, keďže je vybavené vibračnou plošinou. A ležaté vám zase dodá do tela vitamín D a okrem toho taktiež napomáha pri liečbe psoriázy. „Nájdete tu aj špeciálne solárium, ktoré používa kolagénovú terapiu, ktorá napomáha pri psoriáze, ale bojuje aj proti ekzémom,“ povedal nám majiteľ.

Zdieľajte článok

Komentáre: