Divadlo Andreja Bagara uvedie v decembri špeciálnu akciu pre študentov

Predstavenie Ľudia, miesta a veci, ktoré nájdete v Divadle Andreja Bagara v Nitre, má svojou témou osloviť najmä mladých. Aj preto si divadlo v decembri pripravilo pre študentov špeciálnu akciu. 

Tragikomédia Ľudia, miesta a veci britského autora a režiséra Duncana Macmillana mala premiéru ešte v januári tohto roku. Na štvrtého decembra si však divadlo pripravilo špeciálnu akciu len pre študentov. Študenti vysokých a stredných škôl môžu na predstavení ušetriť 50 % z ceny vstupenky.

Foto: Divadlo Andreja Bagara

Rozhodli sme sa pripraviť si pre študentov takúto akciu z viacerých dôvodov. Jedným z nich bol aj 17. november, ktorý sme prednedávnom oslavovali. Taktiež to bolo nedávne ocenenie herečky Barbory Andrešičovej. Chceli sme najmä prilákať mladých ľudí na predstavenie, ktoré by ich mohlo osloviť,” uviedla Slávka Civáňová z Divadla Andreja Bagara.

foto: Divadlo Andreja Bagara

Predstavenie zobrazuje príbeh herečky Emmy, ktorá sa dostane do liečebne pre drogovo závislých. Drogy sú pre ňu jediným spôsobom, ako prežiť šialenú dobu, v ktorej žije. Najťažšie je pre ňu začať mať rada samú seba. Po liečení sa vracia domov a musí zvládnuť poslednú skúšku.

V hlavnej úlohe sa predstaví Barbora Andrešičová. Herečka bola za úlohu Emmy ocenená prestížnou cenou DOSKY 2018 za najlepší ženský herecký výkon. Stala sa tiež laureátkou Ceny Nadácie Tatra banky za umenie 2018 v kategórii Mladý tvorca. V ďalších ulóhach uvidíte napríkald Evu Pavlíkovú, Branislava Matuščina alebo Romana Poláčika.

Zdroj: tlačová správa

Titulná foto: Divadlo Andreja Bagara

Zdieľajte článok

Komentáre: