Kinopremiéry 2018: December

Vianoce sú už predo dvermi. Fanúšikovia filmov si aj v tomto období môžu zájsť do kina na niektorú z premiér. Čo nám prinesie Cinemax v tomto predsviatočnom období?

Fanúšikovia pohodových francúzskych komédii si prídu na svoje začiatkom mesiaca, kedy sa spolu s partiou štyridsiatnikov nahodia „do plaviek“. Ďalej nás čaká doposiaľ zrejme najlákavejší príspevok do DC univerza a ako konkurencia mu bude slúžiť obľúbený marvelácky superhrdina. Pre tých najmenších bude ulicami Gasket City jazdiť odvážny Super taxík a na záver sa po dlhej odmlke vráti čarovná britská klasika.

Do plaviek! (Le Grand Bain)

Premiéra: 6.12. 2018

Žáner: komédia

Réžia: Gilles Lellouche

Hrajú: Guillaume Canet, Leïla Bekhti, Mathieu Amalric, Virginie Efira, Benoît Poelvoorde

Krajina pôvodu: Francúzsko

Dĺžka: 122 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

V príjemne vyzerajúcej a povzbudivej francúzskej komédii sa nám v hlavných úlohách predstaví skupina rozčarovaných mužov trpiacich krízou stredného veku, so sympatickou snahou nájsť stratenú sebaúctu v amatérskom družstve mužského synchronizovaného plávania.

Celosvetová premiéra filmu prebehla 13. mája 2018 na filmovom festivale v Cannes, odkiaľ si odniesla prevažne pozitívne recenzie.

Super taxík (Wheely)

Premiéra: 6.12. 2018

Žáner: animovaný

Réžia: Yusry Abdul Halim

Hrajú (v slovenskom znení): Roman Pomajbo, Peter Makranský, Gabika Dzúriková

Krajina pôvodu: Malajzia

Dĺžka: 90 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Malý žltý Taxík sa v rozprávke z malajskej produkcie snaží splniť svoj obrovský sen – stať sa kráľom ciest vo svojom rodnom meste Gasket City. Okrem toho je až po uši zamilovaný do talianskej modelky Belly di Monetti. V ceste za láskou mu však stojí nákladiak Kaiser, majster krádeží luxusných áut, ktorý Bellu unesie. Nášho hrdinu tak čaká neľahká úloha – zachrániť svoju milovanú a získať jej srdce!

Po Žabiakovi Ribitovi ide už o druhý animovaný film vytvorený pod záštitou malajskej spoločnosti KRU Studios.

Aquaman

Premiéra: 13.12. 2018

Žáner: akčný, dobrodružný, fantasy

Réžia: James Wan

Hrajú: Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Willem Dafoe, Nicole Kidman

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 143 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Populárny superhrdina z dielne DC Comics sa po prvýkrát dostáva na strieborné plátno! Arthur Curry, napol človek a napol obyvateľ bájnej Atlantídy, sa musí postaviť na čelo svojho ľudu v boji proti svojmu bratovi Ormovi. Ten sa snaží zjednotiť sedem podvodných kráľovstiev v túžbe vyhlásiť vojnu obyvateľom pevniny.

Podarí sa legendárnemu Aquamanovi zastaviť Ormovo šialenstvo?

Patrick Wilson, predstaviteľ Ocean Mastera, respektíve Arthurovho brata Orma, označuje svoju postavu za „ekoteroristu, snažiaceho sa pomstiť ľudstvu za stáročia znečisťovania oceánov“. Z kina tak určite odídeme bohatší o nejaké to ekologické posolstvo.

 

Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

Premiéra: 13.12. 2018

Žáner: animovaný, akčný

Réžia: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Hrajú: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Liev Schreiber, Nicolas Cage

Krajina pôvodu: USA

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing/slovenské titulky

Stredoškolák Miles Morales sa s pavúčím symbolom na hrudi snaží pokračovať v odkaze svojho predchodcu. Keď však jedného dňa narazí na dávno zosnulého Petera Parkera, pôvodného superhrdinu, pochopí, že existuje oveľa viac svetov, ktoré vyzerajú podobne ako ten náš. Portál sa otvoril a Miles teraz spoznáva ostatných spider-hrdinov z paralelných svetov, s ktorými musí bojovať bok po boku, aby odvrátil katastrofu.

Okrem Milesa a Petera Parkera sa vo filme objavia aj ďalšie, menej známe verzie tejto komiksovej postavy ako napríklad Spider-Man Noir či Spider-Ham.

Návrat Mary Poppins (Mary Poppins Returns)

Premiéra: 27.12. 2018

Žáner: rodinný, fantasy, muzikál

Réžia: Rob Marshall

Hrajú: Emily Blunt, Lin- Manuel Miranda, Ben  Whishaw, Colin Firth, Meryl Streep

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 130 minút

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Pokračovanie legendárnej rozprávkovej klasiky o čarovnej pestúnke je tu! Tvorcovia nám predostrú príbeh Michaela a Jane Banksových, už dospelých detí z pôvodného filmu, zotavujúcich sa po ťažkej osobnej strate. Ako na zavolanie sa pomocou dáždnika z oblohy vracia magická Mary Poppins, aby spoločne s veselým lampárom Jackom rodine vrátila stratenú radosť.

Návrat Mary Poppins si odbije premiéru 54 rokov po prvej časti, čo predstavuje historicky najdlhšiu prestávku vo filmovej sérii.

 

Článok vznikol v spolupráci s Cinemax Nitra

Zdieľajte článok

Komentáre: