Charitatívna akcia More cakes more help: Študentky predávali koláčiky, aby pomohli týraným deťom

Na Fakulte prírodných vied UKF sa 29. novembra uskutočnil druhý ročník dobročinnej akcie Chceš pomôcť? Študenti zo všetkých fakúlt mohli prispieť na dobrú vec úplne jednoducho – pomocou sladkých maškŕt. Stačilo, ak upiekli a priniesli domáci koláčik, ktorý potom dobrovoľníci predávali za symbolické euro a výťažok putoval do neziskovej organizácie Centrum Slniečko.

Organizátorkám sa podarilo za päť a pol hodiny vyzbierať 170 eur. Autorkou predvianočnej akcie je študentka tretieho ročníka učiteľstva matematiky v kombinácii s informatikou Silvia Haringová.

Organizátorky foto: autorky

„Nápad pomáhať pomocou koláčikov ľuďom, ktorí to najviac potrebujú, je zastrešený projektom More cakes more help. V televízií sme videli reportáž o deťoch, ktoré túto akciu rozbehli na základnej škole, a to nás inšpirovalo priniesť ju aj k nám,“ hovorí študentka i zakladateľka zbierky na UKF Silvia. Teší sa, že aj vysokoškoláci môžu pomôcť, no na druhej strane je sklamaná: „Vytvorili sme plagátiky, ktorými sme študentov vyzvali, aby priniesli koláčiky na dobrú vec. Na naše sklamanie sa ich zapojilo veľmi málo a keby sme nenapiekli my, nemali by sme čo predávať.“

foto: autorky

Výber múčnikov bol aj napriek nezáujmu študentov prispieť koláčikmi široký. V ponuke sa našli aj perníky ozdobené známymi iniciálkami Univerzity Konštantína Filozofa. 

Centrum Slniečko poskytuje služby a útočisko pre týrané, zneužívané a zanedbané deti, obete domáceho násilia, obete sexuálnych útokov a znásilnení.

Polovica príjmov, ktoré dostáva toto centrum, je od štátu, 21 % od Nórskeho finančného mechanizmu a 29 % tvoria príjmy od súkromných zdrojov, kde sa týmto študentským projektom zaraďuje i UKF. Ku sponzorom sa môžete pridať i vy a spríjemniť Vianoce nielen sebe, ale aj ostatným.

foto: autorky

Autorky: Martina Jančiarová a Elena Halačová

(Titulná foto: Facebook – oficiálny plagátik akcie)

Zdieľajte článok

Komentáre: