Kinopremiéry 2018: November

Začiatok mesiaca sa bude niesť v rodinnom duchu – do vianočnej nálady nás dostane animovaná verzia známeho príbehu o mrzutom Grinchovi, ďalej nás čaká komédia od našich západných susedov Ten, kto ťa miloval. Fanúšikovia športových drám s kopou povzbudivých slov si prídu na svoje pri snímke Creed 2, v ktorej sa opäť predstaví nesmrteľný Sylvester Stallone ako Rocky Balboa. Do bizarného sveta J.K. Rowlingovej zavítame v pokračovaní Fantastických zverov a o nástrahách digitálneho sveta nás poučí triler Mladí zabijaci.

Grinch

Premiéra: 8.11. 2018

Žáner: animovaný, rodinný

Réžia: Yarrow Cheney, Scott Mosier

Hrajú (v slovenskom znení): Ján Koleník, Juraj Kemka, Táňa Pauhofová, Pavol Topoľský, Lukáš Frlajs

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 86 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Je zelený a nenávidí Vianoce, kto je to? Áno, presne tak! Fanúšikovia obľúbenej postavičky od Dr. Seussa sa dočkajú ďalšieho spracovania.

Grincha, nevrlého zeleného chlpáča, čaká aj tento rok ťažká skúška v podobe prežitia toho najkrajšieho sviatku, ktorý mu je doslova „proti srsti“. Tentokrát má však pripravený zákerný plán: uchmatnúť ľuďom čaro Vianoc priamo spod nosa!

Foto: cine-max.sk

Okrem legendárneho Dannyho Elfmana sa na soundtracku k filmu podieľal aj americký rapper Tyler, the Creator. Spoločne sa postarali aj o novú podobu titulnej sklady „You are a mean one, Mr. Grinch“.

Ten, kto ťa miloval (Ten, kdo tě miloval)

Premiéra: 8.11.2018

Žáner: komédia

Réžia: Jan Pachl

Hrajú: Soňa Norisová, Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Václav Postránecký

Krajina pôvodu: Česko

Dĺžka: 90 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: originál

Adaptácia knihy z pera Marie Poledňákovej nám predostrie predvianočný príbeh rodiny Kalinových. Po tragickej smrti kapitána Kalinu, hlavy rodiny, začnú na povrch vychádzať podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Aká je však pravda? Práve to sa bude v detektívne ladenej komédii snažiť zistiť vdova Vanda so svojimi dvoma synmi a ich babičkou.

Foto: cine-max.sk

Autorka predlohy, známa najmä pre filmy S tebou ma baví svet či Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, sa týmto románom po prvýkrát chopila detektívnej látky. Naopak, pre režiséra, ktorý je etablovaný práve v krimi žánri, ide o vôbec prvú celovečernú komédiu.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

Premiéra: 15.11. 2018

Žáner: fantasy, dobrodružný

Réžia: David Yates

Hrajú: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Johnny Depp, Jude Law, Dan Fogler, Ezra Miller, Zoë Kravitz

Krajina pôvodu: Veľká Británia, USA

Dĺžka: 134 minút

Jazyková verzia: dabing/titulky

Albus Dumbledore sa vracia na strieborné plátna a opäť to nebude mať ľahké. Nebezpečný kúzelník Gellert Grindelwald utiekol z väzenia a za pomoci svojich stúpencov sa chystá ovládnuť svet muklov. Jediný, kto môže v tejto chvíli Grindelwalda zastaviť, je Dumbledorov bývalý študent Newt Scamander. Podarí sa Newtovi zachrániť dlhotrvajúci mier medzi čarodejníkmi a nomágmi?

Foto: cine-max.sk

Pôvodne mali byť Fantastické zvery trilógiou, J.K. Rowlingová však neskôr oznámila, že séria sa bude skladať z piatich častí.

Johnny Depp sa považuje za obrovského fanúšika série. Rolu Grindelwalda prijal bez toho, aby si prečítal scenár.

Creed 2

Premiéra: 22.11.2018

Žáner: dráma, športový

Réžia: Steven Caple Jr.

Hrajú: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Dolph Lundgren, Russell Hornsby, Wood Harris

Krajina pôvodu: USA

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Apollo Creed, svetový šampión v ťažkej váhe, prišiel o život v ringu pred vyše tridsiatimi rokmi rukami chladnokrvného Sovieta Ivana Draga.

Apollov syn Adonis sa pripravuje na psychicky najnáročnejší súboj jeho kariéry. Spolu so svojím trénerom Rockym budú tentoraz čeliť krutej minulosti. V ringu sa totiž proti nemu tvárou v tvár postaví Dragov syn Viktor.

Foto: cine-max.sk

Dolph Lundgren, predstaviteľ neslávne známeho Ivana Draga, sa pôvodne k roli sovietskeho boxera nechcel vrátiť. Scenár bol však podľa jeho vlastných slov tak dobrý, že nedokázal odmietnuť.

Mladí zabijaci (Assassination Nation)

Premiéra: 22.11.2018

Žáner: triler, akčný, komédia

Réžia: Sam Levinson

Hrajú: Odessa Young, Hari Nef, Suki Waterhouse, Colman Domingo, Joel McHale, Bill Skarsgård

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 110 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Šialená a výrazne krvavá satira nám ukáže, čo sa stane s jedným malým mestečkom, keď zvrátené tajomstvá jeho obyvateľov zverejní neznámy hacker. A čo čaká stredoškoláčku Lily a jej kamarátky, keď vyjde najavo, že tým tajomným vinníkom by mohla byť práve ona? Dožijú sa v meste plnom anarchie a vraždenia ďalšieho rána?

Foto: cine-max.sk

Film si americkú premiéru odbil už v septembri a na Rotten Tomatoes obdržal slušných 71 %.

Článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX NITRA. 

Zdieľajte článok

Komentáre: