Radi sa bojíte? Máme pre vás tipy na (nielen) halloweenske horory

Najstrašidelnejšia časť roka je tu. Napriek tomu, že tento americký sviatok u nás nemá tradíciu, usídlil sa už aj tu. Jeho komercializácia pohltila aj kinematografiu. Halloween je obľúbenou témou filmov a my máme pre vás zopár tipov, pri ktorých strach na chvíľu možno pocítite.

Klasika v podobe niekoľkých častí hororu Halloween je mnohým dobre známa. Filmový priemysel sa však halloweensky program snaží divákom stále spestriť. Niektoré príbehy sú nesmrteľné, a preto ich nájdete v novodobej verzii. Prísť s niečím novým je dnes už ťažké, no skúšajú to viacerí tvorcovia.

Halloweenska noc

Mierne morbídny film je skôr komédiou ako hororom. Niektoré scény sú však dostatočne nechutné. Film prináša príbeh niekoľkých ľudí, ktorých dej nakoniec spojí. Riaditeľ strednej školy, z ktorého sa vykľuje sériový vrah. Príbeh mladej študentky, ktorá hľadá toho pravého. Skupina detí, ktorá vyvedie nebezpečný kanadský žartík. A nakoniec dôchodca, ktorého prenasleduje zlý démon. Ako môže toto dopadnúť?

Ilustračné foto (foto: Pixabay.com)

Ospalá diera

Spojenie Tima Burtona a Johnnyho Deppa je viacerým filmovým fajnšmekrom dobre známe. Sily spojili aj pri historickom horovom príbehu.  Americký vyšetrovateľ, ktorého stvárňuje Depp, vyšetruje vraždy, ktoré má na svedomí bezhlavý jazdec. Vyšetrovateľa cesta zavedie až do dediny Ospalá diera, kde došlo k trom nevysvetliteľným vraždám. Okrem temnoty, ktorá zahaľuje film, nechýba ani Burtonov špecifický zmysel pre humor.

Prekliate dedičstvo

Dedičstvo jednej americkej rodiny skrýva temný príbeh, ktorý odhalia až po smrti najstaršej členky.  Ak nemáte radi horory, pri ktorých si nemôžete ani na chvíľu vydýchnuť, radšej si ho nezapínajte. Nenechá vás oddychovať ani sekundu. Každá chvíľa je vyplnená akciou a nečakanými zvratmi, ktoré sa dokážu efektne pohrať s ľudskou psychikou.

To

Novodobé spracovanie hororu podľa knižnej predlohy Stephena Kinga nie je pre nikoho, kto má fóbiu z klaunov. Jeden taký totiž zabíja v tomto príbehu malé deti. Deti sa však proti zlému klaunovi Pennywiseovi nakoniec spoja. O tom, že King je majstrom hororu niet pochýb ani v tejto klasike. Pôvodná verzia filmu siaha ešte do 70. rokov, najnovšia je spred dvoch rokov.

llustračné foto (foto: Pixabay.com)

Všetko najhoršie

Film je skôr paródiou na horové príbehy. Napriek tomu dej diváka dokáže udržať v napätí od začiatku do konca. Je pre všetkých, ktorí majú radi kričiace blondíny utekajúce pred svojím vrahom. Hlavná hrdinka sa ocitne v časovom kruhu, z ktorého sa snaží dostať. Vždy však nakoniec zomrie. Koľko životov jej ešte ostáva?

Halloween

Tento rok priniesol úplne novú verziu tejto klasiky. Halloween roku 2018 prináša príbeh Laurie Strode, ktorej sa podarilo prežiť útok maskovaného zabijaka Michaela Myersa. Udalosti halloweenskej noci na nej zanechali následky. Potichu sa pripravuje na návrat vraha, ktorý pred štyridsiatimi rokmi zabil jej priateľov.

Titulná foto: Pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: