Kinopremiéry 2019: Február

Aj vo februári si pre divákov Cinemax pripravil množstvo noviniek. Na čo sa môžu filmoví fanúšikovia tešiť?

Tí najmenší môžu tešiť na dlho očakávané pokračovania animákov LEGO príbeh či Ako vycvičiť draka. Fanúšikovia „post-apo“ snímok určite nevynechajú najnovší počin Roberta Rodrigueza, ktorý vznikol v spolupráci s vizionárom Jamesom Cameronom. Záver mesiaca bude patriť prekrásnej Keire Knightley v biografickej dráme a taktiež originálnej hororovej komédii o jednej prekliatej časovej slučke.

LEGO príbeh 2 (The Lego Movie 2: The Second Part)

Premiéra: 7.2. 2019

Žáner: animovaný

Réžia: Mike Mitchell, Trisha Gum

Hrajú: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett, Channing Tatum, Jonah Hill

Dĺžka: 107 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Obľúbení hrdinovia z mestečka Bricksburg sa vracajú v ešte akčnejšom dobrodružstve, aby zachránili svet pred votrelcami LEGO DUPLO® z vesmíru. Pre nastolenie harmónie musia Emmet, Lucy a Batman navštíviť vzdialené svety neprebádanej galaxie. Na spoločnej ceste za víťazstvom sa ukáže, akí výnimoční v skutočnosti sú.

Ak si nenecháte ujsť verziu v originálnom znení, môžete sa tešiť na cameo Jasona Momou ako Aquamana, Margot Robbie v roli Harley Quinn či Brucea Willisa ako Johna McClanea zo Smrtonosnej pasce.

foto: cine-max.sk

Alita: Bojový anjel (Alita: Battle Angel)

Premiéra: 14.2. 2019

Žáner: akčný, sci-fi

Réžia: Robert Rodriguez

Hrajú: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Michelle Rodriguez, Mahershala Ali

Dĺžka: 122 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Z dielne Roberta Rodrigueza, autora podmanivého Sin City, prichádza vízia vzdialenej post-apokalyptickej budúcnosti. Adaptácia japonskej mangy rozpovie príbeh kyborga Ality, ktorá si po navrátení života doktorom Idom nespomína na svoju minulosť. Počas spoznávania temných zákutí mesta Iron City sa stane terčom nájomných zabijakov. V neustálom ohrození Alita konečne zisťuje, aké je jej skutočné poslanie.

Na tvorbe sa z pozície producenta a scenáristu výrazne podieľal aj James Cameron, „otec“ série Terminátor, ktorý si realizáciou tohto filmu splnil sen.

foto: cine-max.sk

Ako vycvičiť draka 3 (How to Train Your Dragon: The Hidden World)

Premiéra: 21.2. 2019

Žáner: dobrodružný, animovaný

Réžia: Dean DeBlois

Hrajú (v slovenskom znení): Daniel Fischer, Alžbeta Dvoranová, Ivo Gogál, Peter Rúfus

Dĺžka: 104 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Jeden rok po udalostiach druhej časti musí Viking Štikút so svojím verným priateľom, drakom Bezzubkou, čeliť novej hrozbe – lovcovi drakov Grimmelovi. Ten sa chystá Nočného besa uloviť, a tak naši hlavní hrdinovia musia nájsť bájny Skrytý svet, tajnú dračiu utópiu, kde môžu tieto tvory žiť v bezpečí.

Scenár k zakončeniu trilógie si prečítal aj legendárny režisér Steven Spielberg, podľa ktorého ide o jeden z najlepších príbehov, aké kedy čítal.

foto: cine-max.sk

Colette: Príbeh vášne (Colette)

Premiéra: 28.2. 2019

Žáner: dráma, životopisný

Réžia: Wash Westmoreland

Hrajú: Keira Knightley, Dominic West, Fiona Shaw, Eleanor Tomlinson, Al Weaver

Krajina pôvodu: Veľká Británia, USA

Dĺžka: 111 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Sidonie-Gabrielle Colette bola jednou z najvýznamnejších francúzskych spisovateliek prvej polovice 20. storočia. Režisér Wash Westmoreland sa rozhodol divákom predstaviť život tejto talentovanej autorky, predovšetkým neľahké obdobie jej prvého manželstva s mužom známym ako Willy, ktorý si manželkinu uznávanú tvorbu neprávom privlastňoval.

Film si odbil premiéru na festivale Sundance, odkiaľ si odniesol priaznivé recenzie.

foto: cine-max.sk

Všetko najhoršie 2 (Happy Death Day 2U)

Premiéra: 28.2. 2019

Žáner: horor, komédia

Réžia: Christopher Landon

Hrajú: Jessica Rothe, Israel Broussard, Suraj Sharma, Phi Vu, Ruby Modine

Dĺžka: 100 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Každé ráno vstať, prežiť identický narodeninový deň a na jeho konci byť zakaždým zabitá psychopatickým vrahom. Vysokoškoláčka Tree už raz túto diabolskú slučku prelomila, no zabijak s maskou bábätka ešte nepovedal posledné slovo. Tentoraz sa jeho lovnou zverou stávajú aj ďalší študenti. Dokáže Tree opäť zastaviť šialenú hru s časom?

Za réžiou a scenárom stojí Christopher Landon, scenárista zodpovedný za štyri časti „duchárskej“ série Paranormal Activity.

Článok vznikol v spolupráci so Cinemax Nitra