Kinopremiéry 2019: Marec

Aj v marci si pre fanúšikov Cinemax pripravil niekoľko zaujímavých noviniek. Pre českých a slovenských divákov bude najväčším lákadlom zrejme nový česko-slovenský film.

Okrem kvalitnej „oscarovky“ hneď na úvod sa filmoví fanúšikovia môžu v marci tešiť na odštartovanie ďalšej veľkolepej Marvel kapitoly. Hlad Slovákov a Čechov po tuzemskej tvorbe sa pokúsi uspokojiť Julius Ševčík so svojím ambicióznym projektom. Záver mesiaca bude patriť bizarnej fantázii Tima Burtona a originálnemu hororu z dielne Blumhouse.

Zelená kniha (Green Book)

Premiéra: 7.3. 2019

Žáner: dráma, komédia

Réžia: Peter Farrelly

Hrajú: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Don Stark, Brian Stepanek

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 130 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Novopečený „film roka 2018“ nás zavedie do rasistickej Ameriky 60. rokov minulého storočia. Vyhadzovač Tony Lip, Američan s talianskymi koreňmi, prijme prácu šoféra pre hviezdu černošskej hudobnej scény. Spoločne sa vydávajú na dvojmesačné turné po juhu. Tam sa aj napriek mnohým strastiam stávajú z dvojice protipólnych mužov skutoční priatelia.

Film bol nominovaný na päť Cien akadémie. Uspel v kategóriách najlepší film, najlepší pôvodný scenár a najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

foto: cine-max.sk

Captain Marvel

Premiéra: 7.3. 2019

Žáner: akčný, sci-fi

Réžia: Anna Boden, Ryan Fleck

Hrajú: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 128 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Zabudnite na Thanosa! Najmocnejšia osoba Marvel univerza prichádza až teraz! Tvorcovia nám predostrú príbeh Carol Danversovej a jej premeny z pilotky americkej armády v jednu z najdôležitejších osobností krvavej vojny medzi dvoma mimozemskými rasami. Dokáže Captain Marvel zachrániť Zem pred blížiacou sa skazou?

Film sa odohráva v 90. rokoch 20. storočia, takže Captain Marvel bude úplne prvým superhrdinom, s ktorým príde Nick Fury do kontaktu.

foto: cine-max.sk

Sklenená izba

Premiéra: 14.3. 2019

Žáner: dráma

Réžia: Julius Ševčík

Hrajú: Hanna Alström, Karel Roden, Carice van Houten, Claes Bang, Roland Møller

Krajina pôvodu: Česko/Slovensko

Dĺžka: 98 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: originálna verzia

Film nakrútený podľa úspešného románu britského spisovateľa Simona Mawera sa odohráva v Československu v 30. rokoch 20. storočia, kedy sa Európou ako mor šíria myšlienky nacizmu. Viktor a Liesel sú manželia. Ich vzťah však nie je ideálny, a tak Liesel prehlbuje pomer so svojou priateľkou Hanou. Kvôli dramatickým okolnostiam musia manželia domov opustiť, no city dvoch žien napriek odlúčeniu zostávajú silné.

foto: cine-max.sk

Dumbo

Premiéra: 28.3. 2019

Žáner: rodinný, fantasy

Réžia: Tim Burton

Hrajú: Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell, Danny DeVito, Alan Arkin

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 114 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Z dielne talentovaného a skutočne osobitého umelca Tima Burtona prichádza kúzelná rozprávka o neobyčajnom sloníčati. Dumbo sa narodil v cirkuse, no pre jeho obrovské uši je všetkým na smiech. Keď vychádza najavo, že dokáže lietať, z Dumba sa stáva žiadaný tovar vo svete zábavného priemyslu. Tento svet však pod pozlátkou skrýva niečo temné a pre Dumba vôbec nie bezpečné.

foto: cine-max.sk

My (Us)

Premiéra: 28.3. 2019

Žáner: horor, thriller

Réžia: Jordan Peele

Hrajú: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Duke Nicholson

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 121 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Pohodová letná idylka sa zmení na hrôzu práve vtedy, keď sa pred domom rodiny Wilsonových objaví štvorica tajomných postáv so zbraňami v rukách. Čo robí nečakanú nočnú návštevu ešte desivejšou, je fakt, že kvarteto vrahov vyzerá úplne rovnako ako ich nevinné obete. Dožije sa rodina východu slnka?

Za filmom ako režisér a scenárista stojí Jordan Peele, zodpovedný za mimoriadne úspešný psychologický horor Get Out z roku 2017.

foto: cine-max.sk

Rubriku pripravujeme v spolupráci so Cinemax Nitra.

 

Zdieľajte článok

Komentáre: