Kinopremiéry 2019: Jún

XMEN film

Prvý letný mesiac bude v znamení návratov, pokračovaní a takisto prídu na rad očakávané kinopremiéry. Cinemax aj tentoraz do svojich kinosál prináša bohaté žánrové zastúpenie od animovanej rozprávky až po dráždivý horor. Každý divák si tak príde zaručene na svoje.

Veľkolepý návrat ohlasujú Muži v čiernom, avšak v tak trochu novom šate. Po vzore MCU prichádza „občianska vojna“ aj v radoch X-Menov, ktorí si budú musieť poradiť s nekontrolovateľnou Jean Grey. Tí najmenší sa môžu tešiť na animák o našich štvornohých kamarátoch. Mesiac uzavrie podfukárska komédia s Anne Hathaway a boj rodiny Warrenovcov s jednou démonickou bábikou.

X-Men: Dark Phoenix

Premiéra: 6.6. 2019

Žáner: akčný, dobrodružný, fantasy

Réžia: Simon Kinberg

Hrajú: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 114 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky (2D, IMAX), český dabing (2D, 3D)

Rutinná záchranná misia na obežnej dráhe sa zmení v boj o život, keď je posádka X-Menov napadnutá hrozivou vesmírnou silou. Najviac si to odnesie Jean Grey, ktorá krátko po tejto skúsenosti objavuje svoje ničivé schopnosti a stráca nad sebou kontrolu. Zvyšok tímu sa teraz musí rozhodnúť, či je dôležitejší život ich blízkej priateľky alebo dobro celého sveta.

Dej sa odohráva 10 rokov po udalostiach filmu X-Men: Apokalypsa.

Ide o úplne prvý X-Men film, v ktorom sa nepredstaví Hugh Jackman ako Wolverine.

cinemax

Muži v čiernom: Globálna hrozba (Men in Black: International)

Premiéra: 13.6. 2019

Žáner: akčný, komédia

Réžia: F. Gary Gray

Hrajú: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Liam Neeson, Emma Thompson, Rafe Spall

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 107 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Bez Willa Smitha a Tommy Lee Jonesa, no zato vo veľkom štýle! Režisér Rýchlo a zbesilo 8 prináša nový príbeh organizácie MIB, poverenej ochranou Zeme pred „bordelom“ z vesmíru. Nový ústredný tandem na čele s „Thorom“ Hemsworthom bude tentoraz čeliť neľahkému súperovi – dvojitému agentovi v radoch samotnej organizácie.

Pôvodne malo ísť o akýsi crossover Mužov v čiernom a 21 Jump Street, pričom by si hlavné roly zopakovali Channing Tatum a Jonah Hill. Úmysel tvorcom napokon nevyšiel, a tak je z filmu „len“ nepriame pokračovanie pôvodnej trilógie.

cinemax

Tajný život maznáčikov 2 (The Secret Life of Pets 2)

Premiéra: 20.6. 2019

Žáner: animovaný, komédia

Réžia: Chris Renaud

Hrajú: Patton Oswalt, Harrison Ford, Tiffany Haddish, Nick Kroll, Pete Holmes, Kevin Hart

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 86 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Čo sa chodí hlavou našim chlpatým miláčikom v ťažkých životných situáciách? Teriér Max sa najskôr musel zmieriť s príchodom malého bábätka a teraz ho čaká pobyt na vidieku, čo je pre mestského psa doslova peklo. Jeho kamaráti taktiež zažívajú krušné časy. Maxova psia láska Brigitte sa musí infiltrovať do bytu plného mačiek, a tak ju čaká tvrdý tréning, ako sa stať dôveryhodnou mickou. A napokon je tu králik Snížek, ktorého čaká neľahká superhrdinská misia.

kinopremiéry jún 2019

Podfukárky (The Hustle)

Premiéra: 20.6. 2019

Žáner: komédia

Réžia: Chris Addison

Hrajú: Anne Hathaway, Rebel Wilson, Tim Blake Nelson, Alex Sharp, Ingrid Oliver

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 94 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Príťažlivá Angličanka Josephine a neohrabaná Američanka Penny spájajú sily, aby si vo svete bohatých mužov mohli odkrojiť čo najväčší kus koláča. Obe sú totiž podvodníčky a jediné, čo ich zaujíma, sú peniaze. Josephine zaškoľuje Penny a zasvecuje ju do tajov zvádzania a okrádania mužov. Čo sa však stane, keď sa žiačka zmení na skutočného profesionála a konkurenta v obore?

Film je remakom Špinavých, prehnitých grázlov z roku 1988, v ktorom si hlavné roly podvodníkov zahrali Steve Martin a Michael Caine. 

kinopremiéry jún 2019

Annabelle 3: Návrat (Annabelle Comes Home)

Premiéra: 27.6. 2019

Žáner: horor

Réžia: Gary Dauberman

Hrajú: Mckenna Grace, Madison Iseman, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Steve Coulter

Krajina pôvodu: USA

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Hrôzyplné univerzum Jamesa Wana pokračuje! Tentoraz sa na plátna vracia tá najdesivejšia bábika všetkých čias. Manželia Warrenovci sa po nepríjemných skúsenostiach s Annabelle rozhodnú túto schránku zla uzamknúť v útrobách svojho domu za posväteným sklom. Čo sa však stane, keď Annabelle prebudí zlých duchov v blízkosti a zameria sa na svoj nový terč – 10-ročnú Judy Warrenovú a jej kamarátky?

O scenár a réžiu sa postaral už „wanovsky“ zaškolený Gary Dauberman, ktorý pripravoval scenár k prvým dvom Annabelle či Mníške.

kinopremiéry jún 2019

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.

Zdieľajte článok

Komentáre: