Brigáda na leto? Vyskúšať môžete aj niečo netradičné

Praca brigada na leto

Práca pri pokladni, v sklade alebo v rýchlom občerstvení patria u študentov medzi často frekventované pozície. Ak patríte k tým, ktorí majú takúto prácu a rozmýšľali ste nad zmenou na leto, možno vás zaujme niektorá netradičná brigáda.

Popri štúdiu si privyrába viacero študentov, ak im to dovolí ich rozvrh. Cez leto je na brigádu ešte viac času, a preto hľadajú na pracovné pozície viaceré spoločnosti práve študentov.

Keď vám za kosenie platia

Marek sa ku koseniu trávy v nemenovanom logistickom centre dostal vďaka kamarátovi, ktorý sa šiel o túto prácu uchádzať. Zobrali oboch a kosenie trávy sa pre nich stalo náplňou každodennej práce. „Sedieť na kosačke bol môj detský sen, takže som si dva mesiace v tejto práci skutočne užil,” uviedol. Okrem splneného sna si však Marek aj zarobil slušnú čiastku peňazí.

Letna brigada kosenie travy
Kosenie trávy na špeciálnom vozidle nezažijete bežne doma (foto: Pixabay.com)

Možno sa uvidíte v „telke“

Komparzové agentúry hľadajú ľudí neustále – či už ako súčasť publika pri natáčaní známych relácií, alebo do filmu a reklamy. V prvom prípade je ale táto práca limitovaná mesiacmi mimo letného obdobia.

Vtedy majú tvorcovia televíznych obsahov dovolenku a nenatáča sa. Ak si však chcete zahrať vo filme alebo sa objaviť v reklame, poobzerať sa po takejto práci môžete kedykoľvek.

Šťastie môžete skúsiť hľadaním ponúk na sociálnych sieťach alebo priamo na stránkach veľkých komparzových agentúr. Na portáloch sa môžete registrovať a začnú vám chodiť pracovné ponuky.

Zvýšiť šancu na svojich päť minút slávy môžete skúsiť aj na kastingoch. Agentúry si lepšie zapamätajú vašu tvár a vy máte väčšiu šancu, že si vás vyberú.

Prečítajte si aj: Zber ovocia či sadenie kvetov: Študenti si často hľadajú prácu v poľnohospodárstve

Práca s deťmi ako brigáda na leto

Práca animátora v tábore je skvelou príležitosťou na naberanie nových skúseností. Napriek tomu, že neprináša veľký zárobok, získate kontakty a naučíte sa pracovať s ľuďmi. Či už je to detský tábor, alebo práca v zahraničí v nejakom hoteli, každá skúsenosť v tejto oblasti je prínosom do života.

Túto brigádu si vyskúšala aj študentka Helena, ktorá strávila dva týždne v tábore pre deti z detských domovov. „Peniaze, ktoré som v tábore získala, boli skôr vreckovým, podpisovala som dobrovoľnícku zmluvu,” vysvetľuje. Pred samotným príchodom do tábora musela absolvovať školenie ohľadom zaobchádzania s deťmi.

Brigáda jej priniesla viacero skúseností. „Práca bola veľmi náročná aj po fyzickej stránke. Niekedy som nemala čas sa ani najesť. Aj psychicky to bola veľmi veľká záťaž. Mala som na starosti niekoľko detí, ktoré som musela zabezpečiť po každej stránke,” dodáva.

Vytvorila si špecifický vzťah s deťmi a získala nový pohľad na tie z detských domovov, ktoré boli mnohokrát rómskeho etnika.

Brigada na leto - pri vode
Práca v tábore prináša viaceré zaujímavé skúsenosti. (Zdroj: Pixabay.com)

Pre milovníkov zvierat či hudby

Napriek tomu, že útulky hľadajú zväčša dobrovoľníkov, ponúkajú aj platené pracovné pozície. Na túto prácu treba mať okrem trpezlivosti a pracovného zápalu aj štipku sebazaprenia.

Ak ste skutočným milovníkom zvierat, môžete mať podobný problém, ako mala Eva, keď začala v útulku pracovať. „Prvé dni letnej brigády v útulku boli skutočne ťažké, všetky tie zvieratá som si chcela vziať domov,” povedala. Ak sa nechcete viazať, môžete si vyskúšať občasné venčenie psov nielen z útulku.

Možnosťou, ktorá neprinesie vždy zárobok, je aj jednorázová práca na letnom festivale. Výhodou je však voľný lístok, ktorý býva veľakrát už dlho vopred vypredaný. Dostať sa sem však nie je také jednoduché, keďže o tieto pozície je u mladých veľký záujem. Šťastie môžete skúsiť na stránkach známych festivalov, možno vyberú práve vás.

Titulná fotografia: Pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: