Kinopremiéry 2019: Júl

Filmový scenár, ktorý si pripravil Cinemax na júl je poriadne nabitý. Počas horúcich dní sa pokojne môžete ísť schladiť do klimatizovaných kinosál a vychutnať si kinopremiéry, na ktoré ste tak dlho čakali. A veru, júl kvalitnou kinematografiou teda rozhodne nešetrí.

Obľúbený pavúčí hrdina musí prerušiť svoju dovolenku v Európe, aby zase raz zachránil svet. Ďalej sa o slovo hlási Jim Jarmusch s preňho trochu netradičným hororovým projektom.

Ponuku dopĺňa dokument o legendárnom opernom spevákovi. Záver mesiaca bude patriť novučičkej verzii Levieho kráľa a vydarenej francúzskej komédii s Christianom Clavierom.

Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-Man: Far from Home)

Premiéra: 3.7. 2019

Žáner: akčný, komédia, fantasy

Réžia: Jon Watts

Hrajú: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson, Zendaya, Jon Favreau

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 142 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Tragické udalosti z konca Avengers: Endgame prinútili nášho obľúbeného superhrdinu, aby na chvíľu odložil pavúčí kostým a doprial si s priateľmi zaslúžený oddych na dovolenke v Európe.

Zločin si však voľno neberie, a tak sa Peter musí zjednotiť s Quentinom Beckom alias Mysteriom, aby zachránil svet pred hrozbou zvanou aj The Elementals.

Jedná sa o prvý film o Spider-Manovi, v ktorom sa hlavný dej neodohráva v New Yorku, ale na „starom kontinente“. Natáčanie prebiehalo v Prahe, v Liberci, vo Veľkej Británii a talianskych Benátkach.

Pavarotti

Premiéra: 4.7. 2019

Žáner: dokumentárny

Réžia: Ron Howard

Hrajú: Luciano Pavarotti (archívne zábery)

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 114 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: české titulky

Držiteľ Oscara Ron Howard, ktorý si pod drobnohľad vzal už také esá ako The Beatles, prinesie na plátna život opernej legendy Luciana Pavarottiho. Diváci sa môžu tešiť nie len na zhrnutie kariéry hudobného virtuóza, ale aj na pohľad do jeho osobného života.

Dokument bude obsahovať doteraz nezverejnené zábery a osobné rozhovory, prostredníctvom ktorých sa verejnosti odhalí skutočná Pavarottiho tvár.

Mŕtvi neumierajú (The Dead Don’t Die)

Premiéra: 4.7. 2019

Žáner: horor, komédia

Réžia: Jim Jarmusch

Hrajú: Adam Driver, Bill Murray, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Tilda Swinton

Krajina pôvodu: USA, Švédsko

Dĺžka: 105 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Ikona nezávislého filmu Jim Jarmusch tentoraz siahol po tak trochu nevšednej látke a prináša nám príbeh dvoch policajtov z ospalého mestečka Centerville.

V ich rajóne sa objavili dve mŕtvoly a dôstojník Peterson ako jediný tuší, že ich smrť majú na svedomí zombie. Na mestečko padá noc, mŕtvi vychádzajú z hrobov a je len na našich hlavných hrdinoch, aby túto apokalypsu zastavili.

Vo filme si strihli cameo roly aj hudobníci Tom Waits či Iggy Pop. Druhý menovaný sa v snímke mihne ako zombie milujúci kávu.

Leví kráľ (The Lion King)

Premiéra: 18. 7. 2019

Žáner: animovaný, dobrodružný, dráma

Réžia: Jon Favreau

Hrajú: Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Key

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka:

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Jon Favreau sa po Knihe džunglí pustil do ďalšej klasiky, oživenej prostredníctvom najnovších technológií. Do kín sa vracia najslávnejší príbeh zrady, lásky, pomsty či cesty za objavením zodpovednosti.

V remaku vlajkovej lode štúdia Disney na plátne opäť uvidíme postavy, ako Simba, Mufasa, Scar či Timon a Pumba.

Podobne ako v roku 1994 sa o hudobnú stránku diela postarali legendárny Elton John a Hans Zimmer.

Ibiza

Premiéra: 25.7. 2019

Žáner: komédia

Réžia: Arnaud Lemort

Hrajú: Christian Clavier, Mathilde Seigner, Pili Groyne, Joey Starr, Olivier Marchal

Krajina pôvodu: Francúzsko

Dĺžka:

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Christian Clavier, hviezda komédie Čo sme komu urobili?, sa tentoraz predstaví ako rozvedený Philippe, po uši zamilovaný do taktiež rozvedenej Carole. Jeho túžbou je získať priazeň detí svojej milovanej, a tak sa rozhodne spraviť nerozvážny krok.

Navrhne jej synovi, že po zložení maturitnej skúšky môže vybrať dovolenkovú destináciu on. Rodina sa tak vydáva na Ibizu, kde ich čaká jedna nezabudnuteľná jazda plná skvelých zážitkov.

Ibiza
Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.

Zdieľajte článok

Komentáre: