Dodatočné prideľovanie internátov sa blíži. Mnohí ešte ubytovanie dostanú

Záujem o internáty je vysoký a mnohým študentom vyšších ročníkov ubytovanie hneď nepridelia. Čoskoro sa však blíži druhá šanca pre všetkých, ktorí zatiaľ miesto nedostali. Kedy prebehne dodatočné prideľovanie internátov?

Študenti, ktorí ubytovanie v prvom kole dostali, ho museli vyplatiť do 25. augusta. Ak tak nespravili, nárok na ich pridelený internát im automaticky zanikol.

Mnohí, ktorí musia dochádzať z ďaleka, však najskôr internát nedostali. V takomto prípade zvyčajne väčšina podala odvolanie voči rozhodnutiu.

Prečítajte si aj: Zápisy sú tu o niekoľko týždňov. Viete, kedy je ten váš?

„Ubytovacia komisia má plánované zasadnutie na 6. septembra,“ informoval Občas nečas podpredseda ubytovacej komisie UKF Peter Hrobár. Vysvetlil tiež, že ešte predtým prebehne kontrola platieb študentov, ktorí internát dostali.

Tí, ktorí nezaplatili, automaticky prídu o nárok na bývanie. Tieto miesta sa uvoľnia a komisia ich potom pridelí študentom, ktorým nemohli vyhovieť so žiadosťou v prvom kole alebo v odvolaní sa.

„Rozhodnutia o tom, ako dopadlo dodatočné prideľovanie internátov, zverejní komisia obratom v systéme uis a taktiež prídu študentom e-mailom,“ dodal Hrobár.

Zdieľajte článok

Komentáre: