Kinopremiéry 2019: September

kinopremiéry september

Začína sa jeseň a s ňou prichádzajú do kín aj nové filmy. Aké kinopremiéry na september si prichystal Cinemax?

Jeseň sa v kinách začína veľkolepo. Hneď na úvod sa po rokoch vracia „majster hororu“ King a jeho krvilačný klaun. Ďalej je na programe adaptácia oceňovaného amerického románu či ambiciózny dokument o špinavej slovenskej histórii.

Najmenších nadchne pokračovanie zábavného animáku a záver mesiaca pre seba ukradne Brad Pitt a jeho vesmírny epos.

TO: Kapitola 2 (IT: Chapter 2)

Premiéra: 5.9. 2019

Žáner: horor

Réžia: Andy Muschietti

Hrajú: James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård, Bill Hader, Finn Wolfhard

Dĺžka: 165 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Desivý klaun Pennywise sa vracia! Už dospelí hlavní hrdinovia adaptácie románu Stephena Kinga sa musia vrátiť do bohom zabudnutého mestečka Derry, aby opäť čelili pradávnemu zlu. Jed kolujúci v žilách tohto mesta sa totiž každých 27 rokov vracia na povrch, aby parazitoval na nevinných občanoch.

Vo filme by sa mala objaviť aj scéna vystrihnutá z prvej časti, v ktorej Pennywise požiera ľudské dieťa. Do finálnej podoby sa nedostala, pretože bola údajne príliš temná a znepokojujúca.

Stehlík (The Goldfinch)

Premiéra: 12.9. 2019

Žáner: dráma

Réžia: John Crowley

Hrajú: Ansel Elgort, Sarah Paulson, Aneurin Barnard, Finn Wolfhard, Nicole Kidman

Dĺžka: 149 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Film nakrútený podľa románu americkej spisovateľky Donny Tartt, oceneného Pulitzerovou cenou, pojednáva o mladíkovi Theodorovi a jeho strhujúcej životnej odysei.

„Theo“ mal len 13 rokov, keď jeho mama zahynula pri teroristickom útoku v newyorskom Metropolitnom múzeu umenia. Tragédia zmenila jeho život a vyslala ho na cestu plnú smútku, ľútosti, lásky a zločinu.

Literárna predloha sa držala celých 30 týždňov na zozname bestsellerov denníka New York Times.

Skutok sa stal

Premiéra: 12.9. 2019

Žáner: dokumentárny

Réžia: Barbora Berezňáková

Hrajú: Oskar Fegyveres, Róbert Remiáš, Peter Tóth

Krajina pôvodu: Slovensko

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenský jazyk

Dokumentárny film mladej slovenskej režisérky Barbory Berezňákovej mapuje to najtemnejšie obdobie našej mladej histórie – 90. roky. Snímka poodhaľuje, ako to bolo s únosom Michala Kováča mladšieho, vraždou Róberta Remiáša či kauzou Technopol.

Taktiež ponúka sugestívny pohľad na prepojenie daných udalostí na azda najskloňovanejšie meno súčasnosti – Mariana Kočnera.

Dokument vznikol v koprodukcii slovenskej spoločnosti Leon Productions, RTVS a českej Frame Films.

kinopremiéry september

Angry Birds vo filme 2 (The Angry Birds Movie 2)

Premiéra: 19.9. 2019

Žáner: animovaný

Réžia: Thurop Van Orman, John Rice

Hrajú: Jason Sudeikis, Josh Gad, Bill Hader, Peter Dinklage, Rachel Bloom, Sterling K. Brown

Dĺžka: 97 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Vo svete večne rozhnevaných vtákov a zákerných zelených prasiat sa objavuje nový nepriateľ, ohrozujúci domovy našich obľúbených hrdinov.

Odvekí rivali sa tentoraz musia spojiť a spolupracovať, aby zastavili nebezpečných votrelcov z tretieho ostrova. Z najhorších nepriateľov sa tak stáva ešte horší tím.

Ad Astra

Premiéra: 19.9. 2019

Žáner: sci-fi

Réžia: James Gray

Hrajú: Brad Pitt, Liv Tyler, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Ruth Negga, John Ortiz

Krajina pôvodu: USA, Brazília

Dĺžka: 124 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Roy McBride v podaní Brada Pitta sa vydáva na nebezpečnú cestu na okraj slnečnej sústavy, aby našiel svojho strateného otca. Ten pred 20 rokmi podstúpil rovnakú misiu s cieľom nájsť známky mimozemského života. Roy na svojej ceste za pravdou odhaľuje tajomstvá, ktoré ohrozujú prežitie našej planéty.

Režisér označuje snímku za to najrealistickejšie spracovanie výpravy do vesmíru, aké sme doposiaľ na plátne videli.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.