Kultúra, tanec i jedlo – to všetko prinesie úvod jesene v Nitre

Študentské mesto Nitra ponúkne po letných prázdninách podujatia rôzneho druhu. Na svoje si v septembri a októbri prídu milovníci gastronómie, hudby, kultúry aj histórie.

Od konca augusta až do konca septembra sa všetci milovníci histórie môžu zúčastniť Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2019. Na viacerých miestach v Nitre sa budú konať akcie, ktoré majú priblížiť vedomosti nielen o meste pod Zoborom.

Chcete sa zabaviť pri hudbe, tanci alebo divadle?

Multižánrový festival Campana Fest sa uskutoční 14. septembra na Svätoplukovom námestí. Jeho cieľom je priniesť do Nitry zaujímavých umelcov. Užijú si ho najmä milovníci hudby a tanca. Zúčastniť sa môžete napríklad aj tanečného workshopu.

Každoročné podujatie Divadelná Nitra privíta záujemcov o kultúru od 27. septembra do 2. októbra. Tento rok na podujatí uvidíte predstavenia Hlava XXII, Hlbiny, Bakchantky, ale aj mnohé iné.

Nitrianska hudobná jeseň prinesie do mesta cyklus koncertov v nitrianskej Synagóge. Ak máte radi vážnu hudbu, vychutnať si ju môžete od 10. do 22. októbra 2019.

Prečítajte si aj: Pri rieke Nitre si môžete posedieť na Lavičke nitrianskych fanúšikov či zaskákať na lavičke Človeče, nehnevaj sa

Pre milovníkov gastronómie

Tradičný Nitránsky rínek otvorí svoje brány v sobotu 21. septembra opäť na Svätoplukovom námestí. Predstavia sa tu remeselníci či mladí umelci a rôzne hudobné kapely.

V tom istom čase sa uskutoční aj VEGANfest v nitrianskom Hideparku. Nepôjde však len o to najesť sa niečoho zdravého. Cieľom podujatia je podľa oficiálneho popisu poukázať na zlepšenie stavu životného prostredia cez jednoduché kroky, ako je napríklad aj udržateľné stravovanie.

Októberfest UKF sa uskutoční hheď na začiatku mesiaca. (foto: FB Martina Vozárová Photography)

Desiateho októbra sa uskutoční ďalší ročník Nitránskeho Októberfestu. Okrem tradičného nápoja tohto podujatia – piva, si môžete vychutnať aj pouličný streed food. Chýbať nesmie ani študentský Oktoberfest UKF, ktorý sa uskutoční hneď 1. októbra.

Titulná fotografia: Alexandra Bednárová

Zdieľajte článok

Komentáre: