Vyučovať sa začne už v pondelok. Otvorenie roka spoja s inou udalosťou

Tradíciou na UKF bolo, že v prvý školský deň prebehlo slávnostné otvorenie akademického roka a výučba sa tak štandardne začala až v utorok. Tento rok to však bude inak a študenti sa musia podľa rozvrhu zariadiť už 23. septembra.

Univerzita tento rok pripravuje oslavy k okrúhlemu 60. výročiu založenia. Tie sa uskutočnia vo štvrtok 17. októbra. Z toho dôvodu tento rok tradičné otvorenie akademického roka neprebehne.

Študenti sa tak 23. septembra budú učiť podľa rozvrhu, rektorské ani dekanské voľná nie sú na pláne. Informácie pre Občas nečas potvrdila prorektorka pre vzdelávanie Jana Duchovičová.

„Univerzita pripravuje Slávnostné zasadnutie akademickej obce pre všetkých študentov a pedagógov spojené s oslavami 60. výročia vysokoškolského vzdelávania na našej alma mater. Všetkých študentov aj týmto spôsobom, samozrejme, pozývame,“ povedala prorektorka Duchovičová.

Titulná fotografia: archívna fotografia Občasu nečasu