Kinopremiéry 2019: Október

Do kín sa dostávajú ďalšie dlhoočakávané filmy. Aké kinopremiéry si pre divákov pripravil Cinemax v októbri?

Október začíname mrazivým príbehom o zrode azda najznámejšieho popkultúrneho klauna. Na programe sú ďalej dva očakávané animáky, ktoré oživujú známe značky.

Očarujúce Zlatokopky na čele s Jennifer Lopez či Lili Reinhart určite nenechajú nikoho chladným a tuzemské Amnestie si posvietia na ďalšiu čiernu škvrnu slovenskej histórie.

Joker

Premiéra: 3.10. 2019

Žáner: krimi, dráma

Réžia: Todd Phillips

Hrajú: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Brett Cullen

Dĺžka: 122 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Pripravte sa na príbeh legendárneho Batmanovho rivala v úplne novom vydaní. Arthur Fleck je neúspešný komediant odmietnutý spoločnosťou. Jeho život predstavuje neustále potulovanie sa na hranici reality a šialenstva.

Arthurov konflikt so špinou Gotham City spúšťa vlnu strašných udalostí – stáva sa z neho brutálny zločinec a vrah, hrozba pre celé mesto…stáva sa z neho JOKER.

Film si odniesol hlavnú cenu z medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.

Na IMDB si snímka drží senzačné skóre 9,5 z 10.

Zlatokopky (Hustlers)

Premiéra: 10.10. 2019

Žáner: dráma, komédia

Réžia: Lorene Scafaria

Hrajú: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Keke Palmer, Lili Reinhart, Cardi B

Dĺžka: 110 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Ramona v podaní stále krásnej Jennifer Lopez vedie tím bývalých striptérok, ktoré už nebavilo tancovať pri tyči pre pár dolárov. Hlavné hrdinky tejto krimi komédie sa rozhodnú využiť svoj pôvab a prostredníctvom šikovnej ľsti okradnúť zbohatlíkov z Wall Street.

Ide o filmový debut pre známu speváčku Cardi B, ktorá sa priznala ku viacnásobnému zdrogovaniu a okradnutiu mužov v jej mladosti.

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

Premiéra: 17.10. 2019

Žáner: animovaný, komédia

Réžia: Richard Starzak

Hrajú: Justin Fletcher, Marc Macaulay

Krajina pôvodu: Veľká Británia, USA, Francúzsko

Dĺžka: 86 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Obľúbená rozprávková ovečka Shaun sa vracia a tentoraz ju čaká „blízke stretnutie tretieho druhu“. Neďaleko farmy havaruje mimozemšťanka Lu-la, ktorej ide po krku tajná vládna organizácia s nekalými úmyslami. Je teraz na Shaunovi a jeho stáde, aby Lu-lu ochránili a dostali ju naspäť tam, odkiaľ prišla.

Film prekypuje vtipnými odkazmi na legendárne ságy o mimozemšťanoch, ako napríklad Vesmírna odysea, E.T. či Akty X.

Rodina Addamsovcov (The Addams Family)

Premiéra: 31.10. 2019

Žáner: animovaný, komédia

Réžia: Greg Tiernan, Conrad Vernon

Hrajú: Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Oscar Isaac, Allison Janney, Finn Wolfhard

Dĺžka: 87 minút

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Sú zvláštni, sú desiví, no kto by ich nemiloval? Zvrátená rodinka sa na Halloween vracia do kinosál, aby nám predstavila svoje najnovšie dobrodružstvo.

Addamsovci sa sťahujú. V ich novom bydlisku v New Jersey sa dostávajú do styku so šialeným svetom 21. storočia a s ľuďmi, ktorí vyznávajú trochu iné, tradičnejšie hodnoty. Pripravte sa na „hrozivý“ animák s poriadnou porciou zábavy.

Amnestie

Premiéra: 31.10. 2019

Žáner: dráma, triler

Réžia: Jonáš Karásek

Hrajú: Aňa Geislerová, Marek Vašut, Natalia Germani, Juraj Bača, Marek Majeský

Krajina pôvodu: Slovensko, Česko

Jazyková verzia: originálna verzia

Ambiciózny československý projekt režiséra Jonáša Karáska, zodpovedného za úspešného Kandidáta. Snímka zobrazuje príbeh troch rodín na pozadí veľkých spoločenských zmien, rozpadu režimu a vytvorenia demokratického štátu.

Taktiež si berie pod drobnohľad väzenskú vzburu v Leopoldove v roku 1990. Krvavým udalostiam predchádzali amnestie prezidenta Václava Havla, ktoré udelil krátko po svojom zvolení za hlavu štátu.

Film bol nakrútený podľa knihy Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.