Priateľstvá či zábavné vzdelávanie. To je Konštantínov historický spolok

Na univerzite pôsobí množstvo zaujímavých združení či spolkov. Pre historikov, ktorí chcú robiť niečo naviac a pritom sa ešte aj zabaviť je skvelou voľbou Konštantínov historický spolok.

Spolok funguje na katedre histórie už od akademického roka 2013/2014. V súčasnosti organizujú množstvo akcií, ktoré prepájajú štúdium histórie so zábavou.

Medzi jednu z najobľúbenejších akcií spolku patrí napríklad Katedrovica historikov. Pozostáva z množstva súťaží ako je kvíz či písanie básní. „Najmä písanie básní zaznamená vždy úspech a výborne sa pri tom zabavíme,” hovorí jeden z členov spolku Roman Brezina.

konštantínov historický spolok
Jedna z Katedrovíc historikov. (foto: archív Konštantínov historický spolok)

Medzi ďalšie akcie patrí Večer hier či Grilovačka historikov. Zapojili sa aj do sprievodu počas Nitrianskych univerzitných dní.

Okrem týchto zábavných akcií však spolok ponúka aj rôzne vzdelávacie aktivity. Členovia spolku pre svojich kolegov organizujú exkurzie napríklad do Budapešti, alebo do Múzea kultúry karpatských Nemcov v Bratislave. Doteraz sa zúčastnili aj takmer všetkých konferencií univerzitných historických spolkov Česka a Slovenska.

Spoluorganizujú Stretnutia s osobnosťou vedy či Historikovu dielňu pre najmenších priaznivcov histórie.

Momentálne má spolok iba sedem členov, no radi by rozšírili svoje rady. Hoci do budúcna by radi spolupracovali a archeológmi či muzeológmi, momentálne sa členmi môžu stať iba študenti katedry histórie. „Spolok je momentálne určený pre študentov jednoodborovej histórie či pre učiteľstvo histórie v kombinácii,” vysvetľuje Roman Brezina.

Prečítajte si aj: Výhody zadarmo, o ktorých mnohí nevedia: Čo študentom poskytuje UKF?

konštantínov historický spolok
Konštantínov historický spolok v sprievode počas Nitrianskych univerzitných dní. (foto: archív Konštantínov historický spolok )

Ako vysvetlil organizátor spolku, snažia sa pomôcť nie len katedre, ale aj mladším študentom, aby sa lepšie zorientovali na univerzite. Ďalším dôležitým cieľom je aj spríjemnenie štúdia.

„Program našich akcií aj pravidelne inovujeme,” uzatvára Roman Brezina.

Záujemcovia o aktivity spolku sa môžu pripojiť k verejnej skupine na Facebooku a dozvedieť sa tak viac.

Titulná fotografia: archív Konštantínov historický spolok

Zdieľajte článok

Komentáre: