Kinopremiéry 2019: November

Aké kinopremiéry si pre nás prichystala sieť kín Cinemax na predposledný mesiac roka?

„Opus magnum“ Stanleyho Kubricka dostáva po takmer 40 rokoch právoplatné pokračovanie a vy musíte byť pri tom. Ďalej si nenechajte ujsť adepta na „animák“ roka či príjemnú českú komédiu s dávkou vianočnej atmosféry. Charlieho anjeli s novými tvárami vyzerajú famózne a zlatým klincom mesiaca bude hviezdami nabitá detektívka s Danielom Craigom.

Doktor Spánok (Doctor Sleep)

Premiéra: 7.11. 2019

Žáner: horor

Réžia: Mike Flanagan

Hrajú: Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Jocelin Donahue

Dĺžka: 152 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Pokračovanie kultového Kubrickovho Osvietenia nakrúteného podľa románu „majstra hororu“ Stephena Kinga. Dnes už dospelý Danny Torrance sa pokúša zabudnúť na hrôzy, ktoré zažil ako dieťa v hoteli Overlook. Spoznáva Abru, mladé dievča obdarené rovnakou schopnosťou zvanou „osvietenie“. Danny musí Abru zachrániť pred krvilačnou sektou The True Knot, ktorá loví podobne nadané deti, aby dosiahla nesmrteľnosť.

Po filme Geraldova hra z roku 2017 ide už o druhú Kingovu adaptáciu pod režijnou taktovkou Mikea Flanagana.

Ženská na vrchole (Ženská na vrcholu)

Premiéra: 7.11. 2019

Žáner: romantická komédia

Réžia: Lenka Kny

Hrajú: Anna Polívková, Bolek Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec

Krajina pôvodu: Česká republika

Dĺžka: 105 minút

Jazyková verzia: originálna verzia

Svojrázna, nezadaná matka Helena odchádza aj s osemročným synom Mikulášom na Vianoce do Tatier. Tam spoznáva dvoch atraktívnych mužov, hoci o žiadne zoznamovanie nejaví záujem. Jedným je milovník adrenalínových športov Richard, tým druhým je jeho brat, člen horskej služby a sukničkár Michal. Nesúrodú partiu čakajú krušné chvíle, keď sa na horách objavia aj Helenini starostliví rodičia. Na Vianoce má byť predsa rodina pohromade!

Po prvýkrát pred kamerou stvárňuje Bolek Polívka otca postavy Anny Polívkovej, svojej skutočnej dcéry.

Charlieho anjeli (Charlie’s Angels)

Premiéra: 14.11. 2019

Žáner: akčná komédia

Réžia: Elizabeth Banks

Hrajú: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska, Elizabeth Banks, Patrick Stewart

Dĺžka: 119 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Sú sexi, sú nebezpečné, sú späť! Na trojlístok Diaz, Barrymore, Liu však zabudnite. O slovo sa hlási nová generácia „anjelov“ na čele s Kristen Stewart.

Trio očarujúcich žien pracujúcich pre tajomného Charlesa Townsenda čaká ďalšia neľahká misia. Po tom, ako mladá systémová inžinierka objaví hrozbu v podobe novej nebezpečnej technológie, Charlieho anjeli sú povolaní do akcie. Riskujúc vlastné životy musia zachrániť svet rútiaci sa do katastrofy.

Pre herečku Elizabeth Banks ide už o tretiu režisérsku skúsenosť. Predtým pracovala na filmoch Mládeži neprístupné a Ladíme 2.

Ľadové kráľovstvo 2 (Frozen 2)

Premiéra: 21.11. 2019

Žáner: animovaná rozprávka

Réžia: Chris Buck, Jennifer Lee

Hrajú: Idina Menzel, Josh Gad, Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Sterling K. Brown

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Nechajte minulosť minulosťou! Tri roky po udalostiach prvého filmu Elsa začína počuť záhadné volanie zo Severu, ktoré môže znamenať záhubu pre celé kráľovstvo. Spoločne so sestrou Annou, Kristoffom, sobom Svenom a popleteným snehuliakom Olafom sa vydávajú na nebezpečnú cestu ďaleko za hranice ich domoviny, na ktorej konci ju čaká skúška jej čarovných schopností.

Podľa slov spolu-režisérky Jennifer Lee bude Ľadové kráľovstvo 2 oveľa epickejšie než jeho mimoriadne úspešný predchodca.

Na nože (Knives Out)

Premiéra: 28.11. 2019

Žáner: krimi, dráma, komédia

Réžia: Rian Johnson

Hrajú: Daniel Craig, Chris Evans, Michael Shannon, Don Johnson, Katherine Langford

Dĺžka: 130 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Na panstve spisovateľa Harlana Thrombeyho došlo k vražde. Sám pán domu prišiel o život záhadným spôsobom počas oslavy svojich 85. narodenín. Ostrieľaný detektív Benoit Blanc s tvárou agenta 007 prichádza na miesto činu, aby našiel vinníka medzi členmi Thrombeyho zámožnej rodiny. Kto z najbližších príbuzných mal dôvod zavraždiť tohto staručkého autora?

Podľa prvotných ohlasov zo zámoria ide o nesmierne zábavnú detektívku s príznačne „vraždeným“ obsadením. Diváci sa môžu tešiť na hviezdy z filmov ako Avengers, TO, Halloween či seriálov 13 Reasons Why alebo Miami Vice.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.