Jedáleň ŠD Nitra skrátila otváracie hodiny. Stravníci však o možnosť večere neprišli

jedáleň ŠD Nitra

Stravníci, ktorí chodia do jedálne v Študentskom domove Nitra si po novom zvykajú na otváracie hodiny do 15-tej. O možnosť druhého teplého jedla v neskorších hodinách však úplne neprišli.

Študentský domov Nitra je jedným z dvoch výdajní minútok na univerzite. Druhé sídlo sa nachádza v priestoroch Študentského domova Zobor. Na internáte Nitra nastala nedávno zmena, kým predtým bol výdaj minútok aj do 16-tej, teraz sa prevádzka končí o 15-tej.

Alternatíva pod Zoborom

„Som nespokojná s časom výdaja obedov a hlavne minútok,” hovorí študentka Júlia. Všimla si tiež, že na webe univerzity bol uvedený starší údaj o otváracích hodinách jedálne. V súčasnosti je však už tento čas správny. Môžete si ich prečítať tu.

Stravovanie do 15-tej mnohých zaskočilo. „Nové otváracie hodiny jedálne ma nemilo prekvapili. Niekedy mám školu až do večera a po jej skončení ma prepadne hlad. V našej jedálni si však môžem dať len obed,” vysvetľuje študentka Alexandra.

O 15-tej sa zatvorí nie len jedáleň, ale aj bufet. Skrátená otváracia doba sa týkala aj prevádzky pri internáte Zobor. Tam však už momentálne fungujú štandardne. „V minulých mesiacoch bola úprava aj v bufete ŠD Zobor, kde už momentálne bufet funguje v pracovných dňoch do 19-tej,” vysvetlil riaditeľ univerzitnej jedálne Igor Paulovič.

Práve v areáli pod Zoborom majú stravníci možnosť dať si druhé teplé jedlo. „Študenti si môžu objednať druhé teplé jedlo na ŠD Zobor, kde je prevádzková doba výdajne stravy do 18-tej. Verím, že v blízkej budúcnosti to bude aj na zrekonštruovanom internáte ŠD Brezový háj,” povedal ďalej riaditeľ jedálne.

Igor Paulovič tiež vysvetlil, že ku zmene otváracích hodín jedálne museli pristúpiť kvôli práceneschopnosti personálu Univerzitnej jedálne.

Prečítajte si aj: Jedáleň bola dlhodobo v strate. Situácia vyústila do zvýšenia cien

jedáleň
Obedy si môžete dať od pol dvanástej do pol druhej. foto: Lenka Klobučníková

Zatvorený bufet

Ako sme spomenuli vyššie, spolu so skorším zatvorením jedálne súvisia aj otváracie hodiny bufetu, ktorý je v tých istých priestoroch. Aj ten má byť otvorený do 15-tej. Študenti však prichádzajú s podnetmi, že neraz nájdu zatvorené už skôr.

„Spomínam si úplne presne, že minule som mala hodinu do pol tretej, zdržala som sa možno o desať minút viac, potom som však chcela ísť do bufetu. Na moje veľké prekvapenie, našla som už iba stiahnuté mreže. Ako som sa rozpráva s inými ľuďmi, spomínali, že sa to niekedy stane,” hovorí svoju skúsenosť študentka Jana.

Igor Paulovič ubezpečil, že k úprave otváracích hodín smie prísť zásadne iba po jeho súhlase. K takýmto zmenám obyčajne prichádza napríklad, ak si priestory objedná vedenie školy, fakulty, či nejaký externý subjekt.

„O týchto zmenách sú stravníci upozornení vopred cez mailovú poštu, resp. oznamom na bufete. Personál bufetu nemôže zatvoriť predčasne bez môjho odsúhlasenia a bez toho, aby si stravník nevyzdvihol objednané jedlo,” povedal riaditeľ jedálne.

Úpravy sa po novom týkajú aj času, kedy si môžu študenti dobíjať karty. Buď tak musia stihnúť urobiť ráno alebo potom až po obede. Cez obed táto možnosť na ŠD Nitra nie je. „Čas od pol dvanástej do pol druhej resp. druhej je na ŠD Nitra prednostne určený pre výdaj stravy,” hovorí riaditeľ jedálne.

Pripomenul tiež, že možnosť dobíjania kreditu je aj v Centrálnej pokladni na Triede Andreja Hlinku, v bufete na ŠD Zobor, prípadne bezhotovostným prevodom na účet. Viac o týchto spôsoboch platby si môžete prečítať tu.

Titulná fotografia: Lenka Klobučníková

Zdieľajte článok

Komentáre: