Kinopremiéry 2019: December

Aj na posledný mesiac v roku si Cinemax Nitra pripravil rôzne kinopremiéry. Na čo sa môžeme tešiť v predvianočnom období?

Pokračovanie dobrodružného Jumanji s osvedčeným duom The Rock a Kevin Hart prinesie dávku zábavy, zatiaľ čo filmové spracovanie broadwayského muzikálu CATS sa hudobnými číslami pokúsi dojať každého.

Tí najmenší si užijú „animáky“ z prostredia tajných agentov či magických trollov. December však patrí poslednej epizóde tej azda najkultovejšej vesmírnej ságy.

Troll: Príbeh o chvoste (Troll: The Tale of a Tail)

Premiéra: 12.12. 2019

Žáner: animovaný

Réžia: Kevin Munroe

Hrajú (v slovenskom znení): Michal Domonkoš, Natália Kóšová, Roman Matisko, René Jankovič, Daniel Dangl

Krajina pôvodu: Nórsko, Kanada

Dĺžka: 90 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Od dávnych čias leží v hlbokých lesoch kráľovstvo trollov zvané Ervod. Pokojné spolunažívanie v tomto magickom svete však skončí, keď chamtivý Grimmer ukradne kráľovi Gromovi chvost a premení ho na kameň. Gromov syn Trym má podľa legiend tri dni na to, aby našiel otcov chvost a prinavrátil do ríše trollov pokoj a harmóniu.

Na snímke spolupracoval režisér animovaných Ninja korytnačiek z roku 2007 a animátori zodpovední za postavičky zo Shreka či Madagaskaru.

Jumanji: Ďalší level (Jumanji: Next Level)

Premiéra: 12.12. 2019

Žáner: dobrodružný, komédia

Réžia: Jake Kasdan

Hrajú: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black, Kevin Hart, Awkwafina, Danny DeVito

Dĺžka: 123 minút

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Martha, Bethany a Fridge sa vracajú do videoherného sveta plného nástrah, aby našli strateného Spencera. Tentoraz sa im nešťastnou náhodou vydajú na pomoc aj Spencerov starý otec Eddie a jeho excentrický priateľ Milo. Tínedžerov čaká neľahká úloha naučiť dvoch starcov prežiť v nebezpečnom prostredí a taktiež zachrániť Spencera a raz a navždy s Jumanji skoncovať.

Na rozdiel od predošlej časti, v Ďalšom leveli sa okrem tradičnej džungle pozrieme aj do zasnežených pohorí či rozpálenej púšte.

Star Wars: Vzostup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker)

Premiéra: 19.12. 2019

Žáner: sci-fi, dobrodružný

Réžia: J. J. Abrams

Hrajú: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Lupita Nyong’o, Mark Hamill

Dĺžka: 155 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Pripravte sa na epický koniec ságy rodiny Skywalker. Dej filmu sa odohráva rok po udalostiach The Last Jedi. Zvyšky rebelov sa opäť stretávajú v boji s The First Order za slobodu galaxie, zatiaľ čo pradávny konflikt medzi rytiermi Jedi a Sithmi sa chýli ku svojmu veľkolepému koncu.

Vo filme uvidíme niekoľko známych tvárí z predošlých epizód. Okrem šokujúceho návratu cisára Palpatinea, resp. Darth Sidiousa si užijeme aj Billyho Dee Williamsa v roli legendárneho Landa Calrissiana.

Cats (CATS)

Premiéra: 19.12. 2019

Žáner: muzikál

Réžia: Tom Hooper

Hrajú: James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Dench

Dĺžka: 106 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Legendárny muzikál Cats z pera Andrewa Lloyda Webbera prichádza na plátna kín v dych berúcom digitálnom spracovaní. Príbeh snímky sa odohráva na tradičnom mačacom bále, kde každoročne jedna zvolená mačka dostáva šancu na nový život. Všetci zúčastnení sa snažia, čo im sily stačia, aby oslovili Starú Deuteronómiu, najstaršiu mačku, a stali sa tak tými vyvolenými.

Pre režiséra Toma Hoopera ide v kariére už o druhý filmový muzikál. V roku 2012 doručil do kín adaptáciu románu Bedári s Hughom Jackmanom v hlavnej úlohe.

Maskovaní špióni (Spies in Disguise)

Premiéra: 26.12. 2019

Žáner: animovaní

Réžia: Nick Bruno, Troy Quane

Hrajú: Tom Holland, Will Smith, Ben Mendelsohn, Rashida Jones, Karen Gillan, DJ Khaled

Dĺžka: 104 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Lance Sterling – kultivovaný, elegantný a vždy pripravený špión po vzore agenta 007. Walter Beckett – geniálny, avšak tak trochu detinský vynálezca. Svet čelí novej hrozbe v podobe Kellera Killiana, špičkového zloducha. Mladík Walter je však na misiu pripravený a svojím novým vynálezom vytvára Lanceovi dokonalé maskovanie – prevteľuje ho do holuba! Záchrana ľudstva je v rukách azda najšialenejšieho tandemu, aký si dokážete predstaviť.

Ide o úplne prvý animovaný film spoločnosti Chernin Entertainment.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.