Netradičná zábava sa stáva stále populárnejšou. Tancovali ste už na tichej diskotéke?

Silent disco (tichá diskotéka, pozn. red.) je jednoduchý nápad, ktorý prináša úplne nový rozmer zábavy. Tanec v úplnom tichu možno na začiatku neznie príliš lákavo, no za skúšku to určite stojí.

Po náročnom týždni plnom povinností a stresu prichádza víkend. Problém nastáva, keď si uvedomíte, že príliš hlasná hudba z reproduktorov už nie je nič pre vás. Ak chcete oznámiť, že sa idete vyvetrať, pravdepodobne vás nikto nepočuje.

Rovnako patová situácia je, ak sa jednoducho neviete zhodnúť na hudbe. Jeden má chuť na latino, druhý na techno, tretí na oldies. Najlepším riešením pre vás môže byť takzvaná silent party (z ang. tichá párty).

O čom je Silent party?

Ide o veľmi populárne a nevšedné hudobné akcie 21. storočia. Umožňujú ľuďom zabaviť sa do skorého rána rovnako ako na starých známych zábavách. Rozdiel je však v tom, že miesto hlasnej hudby vládne na mieste konania ticho.

Žiadne reproduktory, ale slúchadlá na vašich ušiach. Pri vstupe na akciu dostanete jedny špeciálne bezdrôtové slúchadlá naladené na frekvencie DJ-ov. Máte na výber z dvoch možností. Napríklad v jeden večer môžete tancovať chvíľku na tanečnú hudbu a neskôr na úplne inú.

Z vonkajšej strany slúchadiel svieti buď zelené alebo červené svetlo, podľa toho, ktorú frekvenciu, čiže ktorého DJ-a, počúvate. Takto sa viete pripojiť k ľuďom, ktorí tancujú na rovnakú hudbu ako vy a príjemne sa s nimi zladiť.

Uverejnil používateľ ATRIO Trenčín Utorok 22. augusta 2017

Dosah slúchadiel je až tristo metrov a batéria vydrží do deväť hodín, takže sa nemusíte obávať, že by vám zábavu mohli prerušiť technické problémy. Priamo na slúchadlách si dokonca môžete nastaviť aj vlastnú hlasitosť. Šetríte tak svoje zdravie aj zdravie susedov a okolitých ľudí, ktorí nemajú záujem počúvať hlasnú hudbu do rána. V konečnom dôsledku aj svoju peňaženku, pretože o rušení nočného pokoja viac nemôže byť reč.

Jednou z ďalších veľkých výhod je možnosť využitia vnútri aj vonku. Čerstvý vzduch býva na diskotékach veľmi žiadaný, preto môže byť „silent party“ pod holým nebom veľkým zážitkom.

„Silent party v trenčianskom Atriu bola jednou z najlepších akcií, na akých som bola. Bavili sme sa s priateľmi až do rána aj napriek predsudkom,“ konštatuje mladá Trenčianka Alba. Svoje vlastné slúchadlá však použiť nemôžete, nebudú vám fungovať.

Pri vstupe zaplatíte v rámci vstupného aj za prípadné poškodenie aparátu, preto sa cena za vstupenky hýbe okolo piatich eur.

Uverejnil používateľ ATRIO Trenčín Utorok 22. augusta 2017

Silent party sa stále rozširuje

„Najmä v lete je tento typ zábavy veľmi osožný. Trávite čas vonku na vzduchu a neparíte sa v nejakom klube. Pozeráte sa na krásny vysvietený hrad a keď niečo chcete povedať, jednoducho si zložíte slúchadlá rozprávate sa ako doma v kuchyni, bez kriku,“ spomína na svoje skúsenosti pravidelná návštevníčka „silent party“ Simona.

Možností je však veľa a tichú diskotéku si môžete objednať dokonca aj priamo domov. Firma poskytuje zapožičanie techniky, prenájom bezdrôtových slúchadiel, zabezpečenie klubových a súkromných akcií a multijazyčných konferencií, osláv, domácich a záhradných párty.

Stačí si vybrať a firma, ktorá tento druh zábavy prevádzkuje, vám poskytne všetko nevyhnutné.

Poskytovateľov potrebného vybavenia na Silent disco je na trhu, samozrejme, viac a vo svete sa nový druh zábavy veľmi rýchlo šíri.

Napríklad v susednom Česku sa podarilo organizátorom spolupracovať so známymi značkami ako Red Bull, Jägermeister, Marlboro a ďalšími. Taktiež sa slúchadlá objavili na festivaloch ako Colours of Ostrava a Hip hop kemp.

Cena prenájmu slúchadiel sa mení v závislosti od potrebného počtu kusov a od počtu dní, počas ktorých budú využívané. Už spomínaná česká prevádzka na prenájom vybavenia uvádza cenu približne 140 eur za sto slúchadiel prenajatých na jeden deň.

Titulná fotografia: unsplash.com

Zdieľajte článok

Komentáre: