Kinopremiéry 2020: Január

Kinopremiéry 2020 - január

Január môžeme v kinách siete Cinemax pokojne označiť aj prívlastkom – mesiac návratov. V rámci kinopremiér hlási “comeback” známa hororová značka a bez rešpektu sa opäť predstavia aj “zlí chlapci”.

Do kín sa vracajú staré známe značky. Kultová hororová Nenávisť podľa japonského originálu dostáva ďalší reboot (nová verzia diela, ktorá nenadväzuje na pôvodnú dejovú líniu, pozn. red.) a vy by ste pritom nemali chýbať.

O slovo sa po takmer 20 rokoch hlásia aj starí známi „ničomníci“ so Smithom a Lawrenceom. Detektívka s hviezdnym obsadením bude čerešničkou mesiaca a na nenáročných divákov čaká pohodová komédia z tuzemskej produkcie.

Nenávisť (The Grudge)

Premiéra: 2.1. 2020

Žáner: horor

Réžia: Nicolas Pesce

Hrajú: Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Demián Bichir, Jacki Weaver, Betty Gilpin

Dĺžka: 94 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Keď niekto zomrie v náručí obrovského hnevu, zrodí sa kliatba. Tá sa usadí na mieste smrti.

Mladá detektívka a slobodná matka vyšetruje v rodinnom dome vo svojom susedstve ohavnú vraždu. Po vstupe na miesto činu sa však stáva súčasťou hrozivej kliatby, ktorá môže stáť život ju i jej syna. Dom totižto ovláda pomstychtivý duch a bolestivou smrťou potrestá každého, kto vkročí dnu.

Z pozície producenta film zastrešil uznávaný americký režisér Sam Raimi, ktorého produkčná dielňa priniesla také hororové skvosty, ako napríklad Evil Dead či Muž v temnote.

Na nože (Knives Out)

Premiéra: 2.1. 2020

Žáner: krimi, dráma, komédia

Réžia: Rian Johnson

Hrajú: Daniel Craig, Chris Evans, Michael Shannon, Don Johnson, Katherine Langford

Dĺžka: 130 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Na panstve spisovateľa Harlana Thrombeyho došlo k vražde. Sám pán domu prišiel o život záhadným spôsobom počas oslavy svojich 85. narodenín. Ostrieľaný detektív Benoit Blanc s tvárou agenta 007 prichádza na miesto činu, aby našiel vinníka medzi členmi Thrombeyho zámožnej rodiny. Kto z najbližších príbuzných mal dôvod zavraždiť tohto staručkého autora?

Podľa prvotných ohlasov zo zámoria ide o nesmierne zábavnú detektívku s príznačne „vraždeným“ obsadením. Diváci sa môžu tešiť na hviezdy z filmov ako Avengers, TO, Halloween či seriálov 13 Reasons Why alebo Miami Vice.

Na nože - kinopremiéry

Príliš osobná známosť

Premiéra: 16.1. 2020

Žáner: komédia

Réžia: Marta Ferencová

Hrajú: Petra Hřebíčková, Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Ľuboš Kostelný, Marián Mitaš

Krajina pôvodu: Slovensko/Česká republika

Dĺžka: 107 minút

Jazyková verzia: slovenský dabing

Adaptácia knihy Evy Urbaníkovej pojednáva o troch ženách a ich osudových stretnutiach. Natália je šťastná, nezadaná tridsiatnička s dobrou kariérou. Jej dlhoročná kamarátka Simona sa vyrovnáva s rozvodom a odchodom jej 11-ročného syna k otcovi. Útechu jej prináša výstredný umelec Viktor. Eva je už babička a podieľa sa na výchove svojej vnučky, avšak po tom, čo jej syn začne žiť s Natáliou, musí si nájsť inú záľubu. Tú nachádza v šarmantnom hudobníkovi. Našla však každá z ústredných postáv skutočne to, po čom túžila?

Kinopremiéry 2020 - január

Richard Jewell (Richard Jewell)

Premiéra: 23.1. 2020

Žáner: dráma

Réžia: Clint Eastwood

Hrajú: Paul Walter Hauser, Sam Rockwell, Kathy Bates, Olivia Wilde, Jon Hamm

Dĺžka: 129 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Nestarnúci Clint Easwtood prichádza s ďalším režijným počinom a opäť prináša fascinujúci skutočný príbeh. V roku 1996 počas olympijských hier v Atlante objavil pracovník bezpečnostnej agentúry Richard Jewell batoh s výbušninou a zachránil tak tisícky životov. Po manipulácii zo strany médií sa však z hrdinu stáva v momente hlavný podozrivý z teroristického činu a Jewella čaká neľahká úloha – musí obhájiť svoju česť.

Film si z americkej premiéry odniesol prevažne pozitívne ohlasy a bol zvolený za jeden z desiatich najlepších filmov roka.

Richard Jewell

Bad Boys: Navždy (Bad Boys: For Life)

Premiéra: 23.1. 2020

Žáner: akčný, komédia

Réžia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

Hrajú: Will Smith, Martin Lawrence, Alexander Ludwig, Vanessa Hudgens, Joe Pantoliano

Dĺžka: 113 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Ostrieľaný policajný tandem Marcus Burnett –  Mike Lowery sa rozdelil. Zatiaľ čo Mike pokračuje v lapení zločincov s novým tímom, Marcus už má akcie dosť a pracuje ako policajný inšpektor. Keď sa však Mike ocitne v ohrození života, nahláškované duo musí opäť spojiť sily a naservírovať divákom poslednú, nezabudnuteľnú jazdu plnú streľby, explózií a humoru.

Fanúšikovia série čakali na pokračovanie dlhých 17 rokov. Okrem Willa Smitha a Martina Lawrencea sa vracia aj Joe Pantoliano ako horkokrvný kapitán Howard. Po prvýkrát nerežíruje Michael Bay.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.