Pomôžete a dostanete vreckové. Medzinárodný folklórny festival hľadá dobrovoľníkov

Folklórny festival vysokoškolských súborov je v Európe unikátom. Jeho renomé znásobila záštita, ktorú nad tohtoročným 42. ročníkom festivalu prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

V dňoch 5. až 11. júla 2020 sa Nitra stane dejiskom folklórneho sviatku. Priaznivcov tradičnej ľudovej hudby, piesní a tancov čaká bohatý program Medzinárodného festivalu neprofesionálnych folklórnych súborov Akademická Nitra 2020.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre ho pripravuje v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Mestom Nitra, Nitrianskym samosprávnym krajom a ďalšími partnermi.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Priebeh celého podujatia je organizovaný podľa pravidiel Medzinárodnej organizácie ľudového umenia IOV.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Priebeh celého podujatia je organizovaný podľa pravidiel Medzinárodnej organizácie ľudového umenia IOV.

Akademická Nitra patrí medzi vrcholné medzinárodné festivaly tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku. Tento rok sa ho opäť zúčastnia vynikajúce folklórne súbory z domova i zahraničia. Prípravy festivalu sú v plnom prúde – členovia Výboru festivalu Akademickej Nitry 2020 pracujú od marca 2019.Po úspešnej účasti v projektoch sa buduje finančné zázemie podujatia, systém organizácie aj propagácie.

Webová stránka v novšom, modernom dizajne sa postupne napĺňa materiálmi pre účastníkov festivalu, ale aj všetkých milovníkov folklóru. Z nich sa môžu dozvedieť zaujímavosti a novinky o festivale.

Jednou z nich je tá, ktorá organizátorov festivalu potešila ešte koncom minulého roka. Spolu s listom z Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky sme dostali dekrét o záštite. Je dokladom o tom, že už 42. ročník Akademickej Nitry 2020 sa bude konať pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej.

Viac informácií najdete na FB stránke festivalu, informácie o Akademickej Nitre 2020 sú aj na oficiálnom instagramovom profile UKF v Nitre

Študenti, ktorí majú záujem zúčastniť sa festivalu ako dobrovoľníci sa môžu hlásiť do 31. marca. E-mailom na mtvrdik@ukf.sk.

Uprednostňujeme študentov so vzťahom k folklóru a so znalosťou cudzích jazykov (angličtina, nemčina, ruština).

Organizačný štáb zabezpečí:

  • ubytovanie
  • stravovanie
  • vreckové

Ďalšie informácie: www.akademickanitra.ukf.sk

akademická nitra 2020

Autor: Ing. Jana Černáková (Oddelenie médií UKF)
Editor: Jana Sedláková
Titulná fotografia: pixabay.com
Článok nie je redakčným obsahom Občas nečas.

Zdieľajte článok

Komentáre: