Kinopremiéry 2020: Február

Február bezpochyby patrí očakávanej slovenskej novinke Sviňa. Film, ktorý je každým dňom aktuálnejší, by ste si nemali nechať ujsť.

Hollywood zas ponúka čisto ženskú „komiksovku“ s očarujúcim obsadením a veľkolepú vojnovú drámu od režiséra filmu Skyfall. Oddýchnuť si môžete pri humornej adaptácii Ježka Sonica či detektívnej komédii s poriadnou dávkou absurdného humoru.

Sviňa

Premiéra: 6.2. 2020

Žáner: triler

Réžia: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann

Hrajú: Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová

Krajina pôvodu: Slovensko

Dĺžka: 98 minút

Jazyková verzia: slovenský jazyk

Film nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza.

Sonda do sveta slovenskej politiky, mafie a obchodu s bielym mäsom. Sveta ovládaného peniazmi. Odhaľte spolu s postavou novinára špinavú chobotnicu, ktorá zasahuje do najvyšších miest vo vláde, polícii či súdnictve. Má však v tomto svete pravda nejaký význam? Alebo sa musí ten, čo ju hľadá, báť o vlastný život? Pretože ak má niekto moc, má všetko. A neštíti sa ani vraždiť.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Premiéra: 6.2. 2020

Žáner: akčný, dobrodružný

Réžia: Cathy Yan

Hrajú: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Rosie Perez, Ewan McGregor

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 109 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Šialená a nebezpečná Harley Quinn v podaní Margot Robbie sa vracia! Po udalostiach filmu Suicide Squad sa hlavná hrdinka pokúša preniesť cez rozchod s Jokerom, no oveľa ťažšiu úlohu predstavuje záchrana mladej Cassandry Cain. Zločinec známy ako Black Mask na ňu vypísal odmenu, čo obrátilo celý Gotham hore nohami. Harley tak musí spojiť sily s ďalšími superhrdinkami, aby dievča ochránili a s Black Maskom skoncovali.

Ide o prvý film z plánovanej trilógie o Harley Quinn.

1917

Premiéra: 13.2. 2020

Žáner: dráma, vojnový

Réžia: Sam Mendes

Hrajú: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch

Krajina pôvodu: USA, Veľká Británia

Dĺžka: 119 minút

Jazyková verzia: české titulky

1 600 vojakov je v ohrození života a len dvaja mladí britskí pešiaci ich môžu zachrániť. Počas neutíchajúcich bojov prvej svetovej vojny posiela generál Erinmore mladíkov Schofielda a Blakea na zdanlivo nemožnú misiu. Dvojica musí preniknúť hlboko za nepriateľskú líniu, aby varovala batalión plukovníka Mackenzieho a zabránila tak masakru viac než tisícky mužov.

Už dosť napínavý námet povýšil režisér „bondoviek“ Sam Mendes aj technikou nakrúcania. Elektrizujúci zážitok podtrhuje dojem, že snímka je natočená na jediný záber.

Prípad mŕtveho nebožtíka (Případ mrtvého nebožtíka)

Premiéra: 20.2. 2020

Žáner: komédia, krimi

Réžia: Miloslav Šmídmajer

Hrajú: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský

Krajina pôvodu: Česko

Dĺžka: 97 minút

Jazyková verzia: český jazyk

Česká paródia na otrepané televízne kriminálky, v ktorých sa ostrieľaná skupina detektívov pokúša prísť na kĺb nevysvetliteľnej vražde. Tentoraz to však major Prubner a jeho tím nebudú mať vôbec jednoduché. Náčelník kriminálky Drátek žiada, aby bol prípad vyriešený do týždňa. Detektívi však veľa stôp nemajú a čas sa kráti.

Pripravte sa na porciu humoru a absurdných situácii, aké poznáte len z kvalitných českých komédií.

Ježko Sonic (Sonic the Hedgehog)

Premiéra: 20.2. 2020

Žáner: komédia, dobrodružný

Réžia: Jeff Fowler

Hrajú: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Ben Schwartz, Neal McDonough

Krajina pôvodu: USA, Japonsko

Dĺžka: 100 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Dočasný výpadok prúdu v polovici Ameriky, zavinený superrýchlym ježkom Sonicom, prinúti vládu najať na odhalenie príčin geniálneho a mierne šialeného vedca Doktora Robotnika. Ten zavetrí Sonicovu stopu a rozhodne sa využiť schopnosti tohto votrelca z inej planéty na ovládnutie celého vesmíru. Podarí sa Sonicovi a jeho ľudskému priateľovi, šerifovi Tomovi, zabrániť skaze?

Film je adaptáciou známej videohernej série Sonic the Hedgehog od japonskej spoločnosti Sega Games.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.