Kinopremiéry 2020: Marec

Marec odštartuje čarovnou rozprávkou od obľúbeného štúdia Pixar. Vin Diesel sa pred novým Rýchlo a zbesilo predstaví v akciou nabitej „komiksovke“.

Naši západní susedia sa pokúsia nastoliť pohodovú letnú atmosféru príjemnou komédiou a taktiež nám predstavia život jednej fascinujúcej osobnosti ich histórie. Záver mesiaca patrí disneyovke o odvážnej čínskej bojovníčke.

Vpred (Onward)

Premiéra: 5.3. 2020

Žáner: animovaný

Réžia: Dan Scanlon

Hrajú: Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus, Octavia Spencer, Tracey Ullman

Dĺžka: 103 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Pripravte sa na výpravu do čarovného sveta fantázie. Dvaja elfskí bratia Ian a Barley zdedia po zosnulom otcovi kúzelnú palicu. Vďaka nej dokážu priviesť svojho otca späť medzi živých, avšak len na 24 hodín. Kúzlo nevyjde podľa predstáv a bratom sa podarí vrátiť len otcove nohy. Oboch teraz čaká neľahká úloha priviesť späť aj otcov zvyšok, kým nevyprší čas.

Na stránke Rotten Tomatoes si Vpred drží mimoriadne pozitívne hodnotenie 83 %.

Bloodshot

Premiéra: 12.3. 2020

Žáner: akčný, triler

Réžia: Dave Wilson

Hrajú: Vin Diesel, Eiza Gonzalez, Sam Heughan, Toby Kebbell, Guy Pearce

Dĺžka: 109 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Vin Diesel sa v superakčnom filme podľa milovaného komiksu predstavuje ako vojak Raymond Garrison. Po Garrisonovom zabití sa jeho tela ujíma korporácia RST a prostredníctvom nanotechnológií ho privádza späť k životu ako nezničiteľný stroj. Po viacnásobnom vymazaní pamäte Garrison netuší kým je, no chystá sa to zistiť. A nikto mu nesmie stáť v ceste.

Prvé číslo komiksu Bloodshot sa okamžite stalo bestsellerom a predalo sa ho viac než milión kópií. Komiks taktiež získal množstvo prestížnych ocenení.

3Bobule

Premiéra: 12.3. 2020

Žáner: komédia

Réžia: Martin Kopp

Hrajú: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Marian Roden, Miroslav Táborský

Krajina pôvodu: Česká republika

Dĺžka: 103 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: originálne znenie

Už druhé pokračovanie úspešnej českej komédie posúva dej opäť o kúsok ďalej. Honza a Klára sa stali majiteľmi vinohradu, v manželstve im to však s pribúdajúcimi povinnosťami škrípe. Klára musí čeliť predsudkom, podľa ktorých žena nemôže viesť vinárenský biznis. Honzov kamarát Jirka prichádza na pomoc, no v skutočnosti sa však skrýva pred dlhmi. Vináreň pomaly, no s určitosťou, krachuje.

Podarí sa dvojici okrem všetkých problémov vyriešiť aj ich upadajúcu lásku?

Šarlatán

Premiéra: 26.3. 2020

Žáner: dráma, životopisný

Réžia: Agnieszka Holland

Hrajú: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Daniela Voráčková, Melika Yildizová

Krajina pôvodu: Česká republika

Dĺžka: 118 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: originálne znenie

Uznávaná poľská režisérka Agnieszka Holland prináša strhujúci životný príbeh liečiteľa Jana Mikoláška, ktorý bez odborného lekárskeho vzdelania dokázal po desaťročia diagnostikovať a pomocou bylín liečiť inak neliečiteľné choroby. Na Mikoláška sa počas jeho života obracali s prosbou o pomoc tie najvýznamnejšie osobnosti politického či kultúrneho života. Konanie zázrakov však ľudia nikomu neodpúšťajú.

Predstaviteľ ústrednej roly Ivan Trojan sa na margo snímky vyjadril, že ide o to najlepšie, čo scenárista Marek Epstein kedy napísal.

Mulan

Premiéra: 26.3. 2020

Žáner: dobrodružný

Réžia: Niki Caro

Hrajú: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee

Dĺžka: 106 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Čínske impérium ohrozujú divokí bojovníci zo severu, vedení krutým panovníkom menom Bori Khan. Cisár pre obranu krajiny vydáva edikt, ktorý prikazuje každej rodine poslať do boja jedného muža. Mulan, odvážna dcéra starého bojovníka, zaujíma miesto svojho otca. V prestrojení za muža sa vydáva ochrániť krajinu pred hrozbou zo severu a získať rešpekt otca a celého národa.

Ide o prvú rozprávku štúdia Disney, ktorá je v USA neprístupná deťom do 13 rokov. Môžu za to predovšetkým realistické bojové sekvencie.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.