Začiatok nového akademického roka sa posúva, niektorí dostanú v septembri zľavu na internát

predlžovanie ISIC

Koronavírus ovplyvní aj začiatok nového akademického roka. Zmeny sa dotknú ubytovania, zápisov aj samotného termínu nástupu do školy.

Minister školstva Branislav Gröhling v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou okolo koronavírusu vydal odporúčania k začiatku školského roka. Jedným z nich bolo, aby vysoké školy začali vyučovanie až 28. septembra.

Gröhlingovým odporúčaním sa rozhodla riadiť aj Univerzita Konštantína Filozofa a začiatok akademického roka presunula z 21. septembra o týždeň neskôr.

Zároveň sa podľa najnovších uznesení univerzity všetky zápisy uskutočnia dištančnou formou.

V súvislosti s neskorším nástupom do školy sa menia aj podmienky ubytovania v študentských domovoch. Tí, ktorí majú pridelené miesto v ŠD Nitra sa môžu ubytovávať už od 2. septembra.

Študentský domov Zobor však bude slúžiť na vykonanie karanténnej izolácie študentov z rizikových krajín. Preto bude možné nastúpiť na ubytovanie na ŠD Zobor až po 20. septembri.

Výnimka bude okrem študentov v domácej izolácii platiť iba pre tých, ktorí už boli ubytovaní aj v auguste. Ostatní kvôli vzniknutej situácii dostanú zľavu 50 percent z ceny ubytovania za september.

Informácie priniesla na svojej webstránke UKF.

Komplikovanejšia bude aj situácia okolo prevzatia nových ISIC známok. Tie si študenti obyčajne zobrali po zápise u brigádnikov. Tento rok však prezenčné zápisy nebudú.

Spoločnosť ISIC na svojich webstránkach pri objednávke preukazu tento rok ponúka možnosť objednať si preukaz priamo do školy iba pre tri vysoké školy. Jednou z nich je aj UKF. Toto doručenie je zadarmo.

Univerzita zatiaľ neposkytla bližšie informácie o tomto druhu dodania známky. Keď budú známe detaily, budeme o nich informovať.

Druhou možnosťou je objednanie si preukazu domov kuriérom. Táto služba je spoplatnená tromi eurami.

Známky z minulého akademického roka platia do konca septembra 2020.

Titulná fotografia: Viktória Záčeková (archív ON)

Zdieľajte článok

Komentáre: