Ako budú študenti tráviť letné mesiace? Podelili sa o svoje plány

Skúškové obdobie končí už za pár dní. Po úspešnom absolvovaní letného semestra budú mať študenti niekoľkotýždňové voľno. Ako ho budú tráviť? Podelili sa o svoje plány.

Pre niekoho je leto obdobím relaxu po náročných týždňoch strávených v školských laviciach alebo za počítačom, keďže bola výučba vykonávaná dištančne. Pre iných je to čas, kedy si môžu privyrobiť na brigádach. Ostatní študenti sa počas voľných dní rozhodli vycestovať do zahraničia, alebo budú tráviť čas objavovaním Slovenska.

Plány študentov UKF sú rôzne, no väčšina z nich bude tráviť leto pracovne. Nájdu sa aj takí, ktorí kvôli brigádam strávia prázdniny za hranicami našej krajiny.

Študenti plánujú oddychovať, ale aj pracovať

Pre mnohých je štúdium na vysokej škole náročným obdobím, a tak si chcú počas letných mesiacov odpočinúť. Aj Michal priznáva, že bol preňho tento rok náročný, a preto si chce počas leta hlavne oddýchnuť.

„Našťastie som všetky povinnosti zvládol a môžem sa venovať veciam, na ktoré som nemal veľa času,“ priznáva, „okrem toho plánujem pobehať pár miest a poobzerať si pamiatky, na ktoré sa veľmi teším. Dokonca som si naplánoval aj výlet do galérie.“

Prečítajte si tiež: Netradičné krásy Slovenska aj sveta. Instagram je obľúbený pre cestovateľov

Študentka Bianka by sa v dňoch voľna taktiež chcela venovať aktivitám, na ktoré jej počas semestra nezostával čas: „V prvej časti leta sa chcem zaoberať vecami, ktoré som počas štúdia nestíhala. V druhej polovici prázdnin plánujem dovolenku pri mori a rôzne výlety s priateľmi, no taktiež budem pracovať.“

Mnoho študentov bude tráviť leto v práci. Chcú takýmto spôsobom využiť voľný čas na privyrobenie. Fotografia: pixabay.com

Aktivity po uvoľnení pandemickej situácie

Keďže sa po niekoľkých mesiacoch uvoľnila situácia, študenti plánujú opäť tráviť viac času s kamarátmi. S mnohými z nich sa nemali možnosť vidieť niekoľko mesiacov.

Podobnú situáciu zažíval aj Michal: „S niektorými priateľmi som sa nevidel pomaly rok. Bol som s nimi v kontakte len cez sociálne siete alebo sme si zavolali. Ale to, samozrejme, nestačí. Preto tento rok nepotrebujem ísť na dovolenku do zahraničia. Stačí mi spoločnosť blízkych kamarátov, príroda a chutné jedlo.“

Minuloročné leto bolo pre pandémiu obmedzené. Aj preto si chce aktuálne obdobie, ktoré je spojené s uvoľnením opatrení, vychutnať každý študent. Patrícia si plánuje prázdniny užiť čo najviac. Okrem oddychu a brigády pôjde cez prázdniny na dovolenku do Egypta. Taktiež by chcela navštíviť rôzne kúty Slovenska.

Prečítajte si tiež: Objavte krásy Slovenska. Kde je podľa študentov príroda najkrajšia?

Pre Lenku je prioritou úspešne dokončiť skúšky, keďže študuje náročný odbor. Okrem toho má na leto veľa plánov, ktoré si chce splniť: „Po skúškovom období pôjdem spolu s kamarátmi navštíviť Rím, kde spoznáme miestne pamiatky, ktoré sme doteraz obdivovali len na fotkách. Po príchode mám na pláne klasické aktivity s priateľmi – chaty, stanovanie, kúpaliská či festivaly.“

Študenti chcú počas letného voľna cestovať. Niektorí plánujú dovolenkovať v zahraničí, iní na Slovensku. Fotografia: pixabay.com

Čas na letné aktivity

Leto je obdobím, kedy môžeme byť na čerstvom vzduchu oveľa viac. Či už ide o trávenie času v prírode, športovanie alebo posedenie s priateľmi, študenti sa zo všetkého najviac tešia na typické letné aktivity.

Mnohí z nich sa už nevedia dočkať, kedy budú môcť tráviť horúce dni na kúpaliskách. Aj študentka Miriam je počas prázdnin najradšej niekde pri vode: „Veľa času budem určite tráviť opaľovaním pri jazere a vonku s kamarátmi. Taktiež by som chcela ísť na nejaký festival. Okrem toho plánujem dovolenku v Chorvátsku a chcela by som precestovať aj iné krajiny.“

Bianka sa zas teší na letné oddychovanie, ktoré si spája s vysedávaním na terasách kaviarní. Pre Nikol je leto najobľúbenejším obdobím. Študentka má rada hlavne spontánne prázdninové výlety, ktoré jej vždy prinesú nové zážitky: „Na letné mesiace sa veľmi teším, keďže milujem teplo. Veľa času plánujem tráviť pri jazere Duchonka. Okrem toho chcem navštíviť Bojnice a Trenčín.”

Titulná fotografia: pixabay.com