Potrebujete potvrdenie o štúdiu či novú ISIC známku? Všetko vybavíte online

Zápis na štúdium v ďalšom akademickom roku sa na UKF konal elektronicky prostredníctvom systému AiS2. Novinkou sú dokumenty, ktoré sa dajú vybaviť online.

Každý študent, ktorý chce v akademickom roku 2021/2022 nastúpiť na štúdium, si musel do 3.9.2021 vytvoriť elektronický zápis prostredníctvom systému AiS2. Po potvrdení elektronického zápisu študijným oddelením si študenti môžu stiahnuť a vytlačiť potvrdenie o štúdiu alebo Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely daňového bonusu priamo z AiS2. Podrobný manuál zverejnili jednotlivé fakulty na svojich webových stránkach.

Výnimkou sú študenti, ktorí nastupujú do prvého ročníka. Tí si budú môcť vyzdvihnúť potvrdenia spolu s ISIC preukazom v prvý deň vyučovania, teda 20.9.2021.

Študenti vyšších ročníkov si majú možnosť zakúpiť online aj známku ISIC 09/2022, ktorou si predĺžia platnosť ISIC preukazu do 30. 9. 2022. Cena známky je desať eur, tri eurá stojí doprava kuriérskou službou priamo domov. Známku je možné vyzdvihnúť aj u brigádnikov v budovách univerzity na začiatku akademického roka.

Ak chce študent využívať ISIC preukaz aj na zľavy v doprave, je potrebné, aby svoj preukaz zaregistroval na stránke ubian.sk alebo prostredníctvom Ubian aplikácie. Predĺženie zľavy je spoplatnené sumou tri eurá. Tú je možné uhradiť platobnou kartou alebo cez SMS. Po zaplatení poplatku sa musí ISIC preukaz priložiť k terminálu, ktorý sa nachádza v hlavnej budove univerzity na ulici Tr. Andreja Hlinku 1. Následne má študent možnosť využívať zľavy na dopravu do konca septembra 2022.

Titulná fotografia: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: