Študenti SPU pripravili projekt, ktorý upozorňuje na podvýživu vo svete: Pomôcť môžete aj vy

Z dôvodu pandémie koronavírusu, ale aj pod vplyvom prírodných katastrof či politických konfliktov neustále narastá počet detí trpiacich hladom vo svete. Podvýživa je celosvetovým problémom a jej dôsledkom dochádza ročne k veľkým stratám. Študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa preto rozhodli predstaviť špeciálny projekt.

Aj takto môže vyzerať výučba prepojená s praxou. Slovenská nadácia pre UNICEF nadviazala spoluprácu s Fakultou ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre. Projekt je o to viac dôležitý v časoch, kedy pandémia poznačila život každého z nás a pod vplyvom vlastných problémov sa pozabudlo na krajiny tretieho sveta, ktoré sú hladom najväčšmi poznačené. Vo svete je aktuálne takmer miliarda podvyživených ľudí.

Ako môžem pomôcť?

Študenti sa rozhodli vyzvať širokú verejnosť na participáciu v týchto ťažkých časoch. „Nedokážeme predísť suchám, ukončiť vojny, či zastaviť povodne. Ale dokážeme zachrániť hladujúce deti,“ takto znejú slová z kampane mladých ľudí, ktorým nie je jedno, ako vyzerá náš svet.

Prečítajte si aj: Organizácia Chuť žiť má nový projekt. Vznikla prvá linka pomoci pre ľudí trpiacich poruchami príjmu potravy

Cieľom študentov je vyzbierať čo najvyššiu sumu prostredníctvom SMS správy, ktorú môže zaslať každý jeden z nás. Každá správa má hodnotu troch eur. V tejto sume sú zabezpečené až tri balíčky pre tri deti. Každé vrecúško obsahuje potraviny špeciálnej nutričnej výživy – základom sú arašidy, sušené mlieko, olej, cukor, obohatené o životu potrebné vitamíny a minerály. Jedno vrecúško obsahuje až 500 kalórií. Podvyživené dieťa potrebuje tri vrecúška denne, aby sa v priebehu 6 – 8 týždňov dostalo z kritického stavu podvýživy.

Hladomorom trpia deti najmä v krajinách tretieho sveta. (Foto: Unsplash.com)

Ak vás projekt oslovil a chcete pomôcť, SMS s textom NADEJ môžete zaslať na číslo 844. Každá SMS správa má hodnotu 3 eurá. Na projekt môžete upozorniť aj prostredníctvom sociálnych sietí, na ktorých študenti chystajú rozsiahlu kampaň.

Titulná fotografia: unsplash.com

Zdieľajte článok

Komentáre: