Októbrové novinky v Cinemaxe

Filmové novinky v mesiaci október. The Woman King, Black Adam, Diablova korisť, Buko aj Krokodíl Lyle. Päť očakávaných premiér mieri do kín.

THE WOMAN KING, premiéra 13.10.2022

Originálny názov: The Woman King
Žáner: akčná dráma
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Viola Davis, Tako Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim, Hrdina Fiennes Tiffin, John Boyega
Krajina pôvodu: USA Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Akčná dráma Woman King je pozoruhodný príbeh ženskej vojenskej jednotky, ktorá v r.1800 zúrivou nemilosrdnosťou bránila africké Dahomenjské kráľovstvo. Snímka Woman King, inšpirovaná skutočnými udalosťami, prináša impozantný príbeh generálky Naniscy (Držiteľka Oscara, Viola Davis), ktorá cvičí  ďalšiu generáciu bojovníčok s jediným cieľom – pripraviť ich na boj s nepriateľom, ktorý chce zničiť ich spôsob života. Za niektoré veci stojí za to bojovať.

The Woman King
Foto: cine-max.sk

Black Adam, premiéra 20.10.2022

Originálny názov: Black Adam
Žáner: akčný, dobrodružný
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Dwayne Johnson, Aldis Hodge, Noah Centineo, Sarah Shahi, Marwan Kenzari, Quintessa Swindell, Pierce Brosnan
Krajina pôvodu: USA Jazyková verzia: slovenské titulky, slovenský dabing

Krátky obsah:
Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete.

Black Adam
Foto: cine-max.sk

Buko, premiéra 20.10.2022

Originálny názov: Buko
Žáner: komédia, dráma
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Anna Cónová, Martha Issová, Petra Špalková, Jan Cina, Lenka Termerová, Maya Kinterová, Josefína Strejčková, Martin Kubačák, Jana Oĺhová, Martin Šulík, Miroslav Krobot, Filip Menzel, Marian Roden, kůň Láďa
Krajina pôvodu: Česká republika, Slovensko
Jazyková verzia: český dabing

Krátky obsah:
Duševný roadmovie s nadhľadom a humorom – tak opisuje svoj nový film scenáristka a režisérka Alice Nellis (The Trip, Secrets, Revival). Pôvodný film rozpráva príbeh Jarmily (Anna Cónová), ktorá sa ocitne v bode, keď sa musí rozhodnúť, či “prečkať” zvyšok života trpezlivo, poslušne – najlepšie pri zapnutej televízii – alebo sa vzoprieť očakávaniam okolia a vydať sa na úplne nečakané dobrodružstvo. Na jej prekvapenie do jej života vstúpi Buko, vyslúžilý cirkusový kôň. Táto zmena je prvým krokom na jej ceste k duševnej slobode.

Buko
Foto: cine-max.sk

Diablova korisť, premiéra 27.10.2022

Originálny názov: Prey for the Devil
Žáner: horor
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Virginia Madsen, Nicholas Ralph, Colin Salmon, Lisa Palfrey, Ben Cross
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: české titulky

Krátky obsah:
Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla. Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti.

Diablova korisť
Foto: cine-max.sk

Krokodíl Lyle, premiéra 27.10.2022

Originálny názov: Lyle, Lyle, Crocodile
Žáner: rozprávka
Prístupnosť: zatiaľ neurčená
Hrajú: Javier Bardem, Constance Wu, Shawn Mend
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Keď sa rodina Primmovcov presťahuje do New Yorku, ich malý syn Josh sa snaží zvyknúť si na novú školu a nových priateľov. Všetko sa zmení, keď v podkroví svojho domu objaví  spievajúceho krokodíla, ktorý miluje kúpele, kaviár a dobrú hudbu. Josh sa so spievajúcim krokodílom veľmi rýchlo spriatelí, ale keď sa objaví zlý sused pán Grumps, existencia krokodíla Lyleho je ohrozená. Pre záchranu Lyleho sa rodina Primmovcov musí spojiť s jeho charizmatickým majiteľom Hectorom a ukázať svetu, že rodina môže vzniknúť na najneočakávanejších miestach a na veľkom spievajúcom krokodílovi nie je nič zlé. 

Krokodíl Lyle
Foto: cine-max.sk

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Titulná fotografia: Pexels/Tima Miroshnichenko

Zdieľajte článok

Komentáre: