Webstránky a mobilné aplikácie, ktoré uľahčujú študentom život

Okrem známych aplikácií a platforiem, ako napríklad Spotify, YouTube či Duolingo, sme zistili, že sa v mobiloch študentov UKF nájdu aj také, ktoré sú medzi širokou verejnosťou takmer neznáme.

Ak porovnáme študentov vysokých škôl z minulosti s tými dnešnými, dospejeme k záveru, že v súčasnosti máme omnoho viac dostupných informácií a vďaka moderným technológiám aj prístup k obrovskému množstvu webstránok a aplikácií, ktoré nám dokážu značne uľahčiť plánovanie, písanie prác alebo prípravu na skúšky či zápočty.

StudySmarter – jednoduchšia príprava aj na tie najnáročnejšie skúšky

,,Mne tá aplikácia nielenže pomohla, mňa zachránila pred prepadnutím,“ prezradila študentka druhého ročníka bakalárskeho štúdia Kika. Táto študentmi uznávaná aplikácia vám dokáže pomôcť s prípravami na skúšky, a to veľmi zaujímavou a hravou formou. Študent si vytvorí kartičky s otázkami z učiva, ktoré si následne pravidelne opakuje. Ak náhodou na prípravu na skúšku zabudne, aplikácia mu jednoducho pošle upozornenie. Okrem tejto, pravdepodobne najviac využívanej funkcie, ponúka aj možnosť vytvárania poznámok, plánovač štúdia, no nájdete v nej aj rôzne študijné materiály.

LifeAt.io – virtuálna študovňa podľa vašich predstáv

,,Stránku som objavila na TikToku. Hneď ma zaujala, musela som ju vyskúšať. Odvtedy ju používam pravidelne a môžem ju len odporučiť,“ podelila sa o svoju skúsenosť s LifeAt.io študentka Mirka. Po vytvorení účtu na webovej stránke LifeAt.io sa dostanete do priestorov virtuálnej miestnosti, ktorú si môžete upraviť podľa seba. Aplikácia ponúka veľké množstvo funkcií, ktoré vám dokážu spríjemniť čas strávený nad učebnicami a pomôcť so sústredením sa na štúdium.

Foto: pixabay.com

Učenie v knižnici z Harryho Pottera, v obľúbenom meste, vesmíre či pri videohovore s celebritou? Aj takéto možnosti ponúka pri vytváraní dokonalého virtuálneho študijného priestoru. Ďalšou veľmi výhodnou funkciou je aj časovač, ktorý dokáže regulovať používateľ aplikácie, a to podľa dĺžky času stráveného učením sa; prípadne je možné rozhodnúť sa aj pre kratšie alebo dlhšie prestávky. Taktiež ponúka aj možnosť vytvorenia tzv. „to-do listu“, klasických poznámok alebo prepojenie s účtom Spotify. 

My Study Life – Digital School – rýchle a jednoduché organizovanie študentských povinností

Ak aj vy patríte medzi tých študentov, ktorí nepreferujú klasický papierový plánovač napriek tomu, že by sa vám nejaký určite zišiel, táto aplikácia je pre vás ako stvorená. Prostredníctvom My Study Life si totiž používateľ veľmi jednoducho dokáže vytvoriť nielen podrobný rozvrh, ale aj zoznam úloh, ktoré musí splniť. Aplikácia následne termíny všetkých zadaných úloh pripomína upozornením.

Foto: pixabay.com

Microsoft Lens – náhrada skenera v mobile

Skenovanie rôznych učebných materiálov je medzi študentmi už každodennou rutinou. Nie vždy sa však nájde dostatok času a chuti čo i len priblížiť sa ku klasickému skeneru, a práve vtedy prichádza na scénu táto aplikácia. Jednoducho odfotí snímku, ktorú automaticky oreže tak, že vyzerá ako vytvorená prostredníctvom normálneho skenera. Následne je možné si vytvorený dokument stiahnuť napríklad vo Worde alebo v PDF formáte.

StudyStream – učenie sa s cudzincami

Ak neradi študujete osamote, táto webová stránka je presne to, čo hľadáte. Študentom ponúka možnosť zvýšiť svoju študijnú produktivitu spolu s náhodnými používateľmi z celého sveta. Platforma je prepojená s aplikáciou Zoom, čiže funguje na spôsob klasických online meetingov, avšak jedine s tým rozdielom, že pri týchto sa venujete svojej práci s úplnými cudzincami.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.