Filmové klasiky, ktoré nesmú počas Vianoc chýbať

Vianočné sviatky sú obdobím, kedy má každý aspoň chvíľu čas na oddych po celoročnom zhone. Naše telo aj duša si vie skvelo oddýchnuť pri dobrom vianočnom filme.

Prinášame preto pár tipov, na vianočné klasiky, ktoré nesmú chýbať v žiadnej domácnosti.

Vianočná kronika

Vianočný film z dielne Netflixu ponúka divákom príbeh súrodencov Kate a Teddyho Piercovcov. Dvojica súrodencov pozoruje príchod Santa Clausa do domu a následne mu nasadnú do aní. Tým, že takmer nabúrajú Santove sane sa im skoro podarí zničiť Vianoce ostatným ďeťom na svete. Ako to nakoniec dopadne sa dozviete vo filme Vianočná kronika.

Láska nebeská

Tento film je vianočnou klasikou a zároveň najkrajšou britskou vianočnou komédiou.  Film je poskladaný z rôznych príbehov postáv, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Jeho koniec sa dá možno považovať za klasický koniec, avšak naň si musíte počkať.

Foto: pixabay.com.

S tebou mně baví svět

Český vianočný film o skupine kamarátov, ktorých každoročná tradícia je výlet do hôr bez manželiek a detí. Tentokrát im však ich „polovičky“ pribalia na dovolenku aj deti.  Komédia sprevádzaná úsmevnými príhodami, veselými piesňami a nezabudnuteľnými hláškami.

Sám doma a Sám doma stratený v New Yorku

Tieto dve časti o chlapcovi Kevinovi, ktorý si svojím spôsobom zakaždým vystrelí z dvoch zlodejov, sú typickou vianočnou klasikou. Je to film, ktorý si nájde obľúbencov v každej vekovej kategórii Preto sa zaraďuje do vianočných klasík, ktoré si počas sviatkov ľudia pozrú aj viackrát a neomrzí ich to.

Sám doma 2: Stratený v New Yorku.
Foto: pixabay.com.

Prázdniny

Romantická vianočná komédia je sprevádzaná humorom a prirodzenosťou. Hlavné hrdinky, Amanda a Iris, si prostredníctvom internetu vymenia na určitý čas svoje domovy, a tak zažijú úplne iné Vianoce v prostredí, na ktoré neboli zvyknuté. Mimo domova prežívajú rôzne humorné príhody, ale tiež aj vianočný zázrak v podobe lásky.

Tri oriešky pre Popolušku

Príbeh obyčajného dievčaťa, do ktorého sa na plese zaľúbi princ, je súčasťou Vianoc takmer každej domácnosti. Libuše Šafránková stvárňujúca Popolušku pricvála svojom Juráškovi určite aj tieto Vianoce k vianočnému stromčeku do všetkých obývačiek.

Kučeravá Sue

Vianočná komédia, ktorej súčasťou sú vtipné, ale aj romantické príhody. Kučeravé deväťročné dievčatko spolu so svojím nevlastným otcom Billom sa živia rôznymi malými podvodmi, aby dokázali prežiť. Počas plánovanej nehody, v ktorej zrazí Billa bohatá právnička, sa začne príbeh hlavných hrdinov meniť. Ako to všetko nakoniec dopadne sa dozviete vo vianočnej klasike, Kučeravá Sue, ktorá chytí za srdce nejedného diváka.

Posledné Vianoce

Hlavnej hrdinke Georgie, ktorej diagnostikujú nevyliečiteľnú chorobu ostáva pár dní života. Vášnivá kuchárka, sa preto rozhodne si tento čas užiť naplno a minie svoje úspory na vysnívanú dovolenku do Karlových Varov, počas ktorej stretne aj svojho obľúbeného kuchára. V tomto vianočnom príbehu nie je núdza ani o humorné situácie a samozrejme o nechýbajúcu vianočnú atmosféru.

Posledné Vianoce.
Foto: pixabay.com.

Titulná fotografia: pixabay.com.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.