Prvé filmové premiéry v roku 2023: Päť nových kúskov v Cinemaxe

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.
Aj v januári nasledujúceho roka si môžete v kinách pozrieť päť nových filmov. Niektorým vyhovuje komédia, iní si s priateľmi radšej vychutnajú horor. Po novom roku si v kinách každý nájde to svoje.

Muž menom OTTO, premiéra 05.01.2023

Originálny názov: A Man Called Otto
Žáner: komédia, dráma
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Tom Hanks, Rachel Keller, Manuel Garcia-Rulfo, Mariana Treviño, Cameron Britton a ďalší
Krajina pôvodu: USA, Švédsko
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Nevrlý vdovec, ktorého jediná radosť pramení z kritizovania a posudzovania rozčúlených susedov, sa stretne so svojou novou partnerkou, keď sa do susedstva nasťahuje živá mladá rodina, čo vedie k nečakanému priateľstvu, ktoré obráti jeho svet hore nohami. Film je americkým remakom švédskeho filmu Muž menom Ove z roku 2015.

M3GAN, premiéra 12.01.2023

Foto: cine-max.sk.

Originálny názov: M3GAN
Žáner: horor
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng, Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps, Lori Dungey, Stephane Garneau-Monten
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky.

Želanie k narodeninám, premiéra 19.01.2023

Foto: cine-max.sk.

Originálny názov:  Přání k narozeninám
Žáner: komédia
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, David Švehlík, Simona Babčáková, Veronika Khek Kubařová, Matěj Hádek, Tomáš Klus, Igor Orozovič a ďalší
Krajina pôvodu:  Česká republika
Jazyková verzia: originálna verzia

Krátky obsah:
Líba – mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím.

Zúbková víla, premiéra 19.01.2023

Foto: cine-max.sk.

Originálny názov:  My Fairy Troublemaker
Žáner: animovaný, rodinný
Prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Hrajú v slovenskom znení:  Lenka Debnárová, Martina Kapráliková, Dárius Koči, Gabika Škrabáková, Ivan Šandor a ďalší
Krajina pôvodu:  Luxembursko, Nemecko
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Violetta, večne zvedavá a rozmarná víla sa chce stať zúbkovou vílou, no stále nedokáže vykúzliť hračky, ktoré by mala deťom nechať za zúbky. Veľká skúška sa blíži a zúbkovými vílami sa môžu stať len tí, ktorí úspešne zložili skúšku. Violetta zlyhá, no napriek tomu odchádza do ľudského sveta bez povolenia. Všetko sa pokazí, keď sa kvôli nehode nedokáže vrátiť do sveta víl, a tak je nútená požiadať o pomoc malé dievčatko Maxie.

Čo s tým má láska, premiéra 26.01.2023

Foto: cine-max.sk.

Originálny názov:  What´s Love Got to do with it?
Žáner: komédia, romantický
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Lily James, Shazad Latif, Emma Thompson, Nikkita Chadha, Rob Brydon
Krajina pôvodu:  Veľká Británia
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Hlavná hrdinka Zoe (Lily James) žije v Londýne, živí sa natáčaním filmov a rieši rovnaký problém ako väčšina z nás: Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Tinder jej zatiaľ nepriniesol nič iné než množstvo trapasov, niekoľko nepodarených rande a celý zástup tých nepravých. Jej svojrázna a sarkastická mama v podaní skvelej Emmy Thompsonovej by už svoju dcéru rada najradšej videla pod čepcom, Zoe však všetky matkine pokusy o dohadzovanie „milých“ a „dobrých“ kandidátov na budúceho zaťa jednoznačne bojkotuje. Zoein kamarát z detstva Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Po viacerých neúspešných vzťahoch sa rozhodne nasledovať príklad svojich rodičov a zvolí si cestu tradičného, vopred dohodnutého manželstva. So svojou nastávajúcou, ktorú mu vybrali rodičia, sa má tvárou v tvár stretnúť až na samotnej svadbe. Bude to láska na prvý skype…? 

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.