Popri rieke bežali najmä študenti UKF

vzhladom-na-poveternostne-podmienok-bolo-ucastnikov-hojneŠtudenti a študentky nitrianskych univerzít si v polovici novembra zmerali svoje bežecké sily na nábreží rieky Nitry. Prevažné zastúpenie súťažiacich mala UKF.

Katedra telesnej výchovy a športu UKF zorganizovala v rámci Nitrianskych univerzitných dní bežeckú súťaž s názvom Jesenný beh Nitrou. Účastníci sa predstavili v dvoch disciplínach: muži – beh na 2800 m – a ženy – beh na 1400 m. Hoci počasie behu príliš neprialo, pri rieke sa predstavilo viac než sto nadšencov tohto športu. Väčšina študuje na UKF. Z SPU si prišli zabehať len dvaja študenti a tri študentky. V mužskej disciplíne si napokon prvé tri miesta rozdelili: 1. Peter Jančovič, 2. Peter Havetta, 3. Tomáš Kozolka. V ženskej kategórii zvíťazila Dana Janečková, pomyselné striebro získala Petra Najšlová a bronz patril Dane Ďuriačovej.

autor článku: Veronika Veverková
autor fotky: Lukáš Csicsola