Raketový štart v novom roku

2Začiatok roka 2009 bol pre mladé univerzitné ženské družstvo znovuzrodením. Študentky UKF nastúpili  na palubovku športovej haly Olympia zocelené, zohraté a vo výbornej forme. O tom svedčí aj výsledok po druhej časti, keď z desiatich zápasov sa im nevydarili len dva.

V prvej časti skončila UKF Nitra na predposlednom mieste aj preto, že prípravu na sezónu začala z rôznych príčin až v septembri. Do decembra akoby sa dievčatá len rozohrávali a v januári mohli plnohodnotne vyštartovať. To sa im podarilo úplne trefne. Keby niet dvoch zbytočných zaváhaní, mohli naše dievčatá skončiť aj na vrchole bojov o 5. – 10. miesto. Napokon sa však dokázali vyšplhať z predposledného miesta na druhé, a tak sa v play off stretli s 11 – násobným majstrom SR – VK Slávia UK Bratislava. Jasným favoritom duelu neunikol po namáhavých troch stretnutiach ani jeden zápas. 3:1, 3:1, 3:0 sú výsledky všetkých zápasov, v ktorých UKF síce nezískala ani jednu výhru, ale aspoň prekvapila súpera. „UKF má jedno z najlepších podaní v extralige. Nevedeli sme sa dlho presadiť. Napokon sme však našli recept ako na nich a zaslúžene sme vyhrali,” hodnotí priebeh zápasov Zuzana Tlstovičová, trénerka Slávie UK. UKF Nitra bojuje momentálne o 5. – 8. miesto v najvyššej volejbalovej ženskej súťaži, ktorá už pomaly, ale isto končí. Hluché volejbalové vákuum v lete bude už druhý rok vypĺňať NBL – Nitrianska beachvolejbalová liga. Na letnom kúpalisku v Nitre sa odohrá celkom 10 turnajov. Príďte a zapojte sa. Vítaní sú všetci, ktorí majú radi slnko, piesok a šport. Nitrianska beachvolejbalová liga bola podporená v rámci 1. Otvoreného grantového kola Nitrianskej komunitnej nadácie za pomoci Mesta Nitra. Viac informácií nájdete na www.nbl.sk, www.nkn.sk.

autor článku: Petra Hadžová
autor fotografie: Barbora Krištofičová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.