Celosvetovo uznávaní

fotenie_v_podani_roberta_bielika_cbPäťdesiat rokov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy na Pedagogickej fakulte sa oslavovalo otvorením výstavy v Galérii Univerzum. Takáto forma osláv okrúhleho výročia fakulty ulahodila nejednému milovníkovi umenia.

Dokonalosť, harmónia, únik z  reality. To a omnoho viac sa dalo vyčítať z vystavovaných obrazov pedagógov katedry. Dekanka Gabriela Porubská netajila, že išlo predovšetkým o zvýraznenie prác pedagógov ako špičkových umelcov. „Máme tu také významné osobnosti ako Jozef Baus, Ľubomír Longauer, Jozef Jaňák, Róbert Bielik, Jozef Dobiš a mnohých ďalších, ktorí vystavovali nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.” Akreditačná komisia PF hodnotí najmä publikačné činnosti, nie umenie, čo je na škodu, keďže ide o celosvetovo uznávaných ľudí. „Chcela som, aby prezentovali to, čo v nich je, aby ukázali, že sú naozaj skvelí, ” doplnila dekanka. Galéria Univerzum sa môže pochváliť viacerými výstavami. Strieda práce študentov a pedagógov, výstavy tematické i k výročiu. Ak ste ešte nestihli navštíviť výstavu v rámci jubilea, neváhajte, končí 5. novembra.

autorka článku a foto: Andrea Mačošková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.