Nové projekty divadla VYDI

Súčasťou konkurzu bola aj interpretácia textuS novým akademickým rokom rozbiehajú činnosť aj študentské organizácie. V Univerzitnom tvorivom ateliéri, o ktorom sme informovali v predošlých číslach, sa 5. októbra konal konkurz do nových predstavení študentov Katedry kulturológie.

Študentské divadlo VYDI pod vedením Miroslava Ballaya pripravuje na zimný i letný semester nové projekty. Prvým je pôvodná autorská hra Vladimíra Salaya o peripetiách nestabilných duševných zvratov mladého človeka s názvom Posla(de)nie, ktorého premiéra je naplánovaná na marec 2010. Druhým je Rozprávka o LESii od Denisy Mateašikovej. Ide o autorské dielo pre najmenších o dievčatku hľadajúcom životné šťastie. To si budú môcť diváci pozrieť už v decembri 2009.

Konkurz na spomínané hry absolvovalo 17 uchádzačov z rôznych odborov, ktorí sa predviedli v niekoľkých disciplínach. Išlo o sebaprezentáciu, pantomimickú etudu a čítanie úryvku podľa pokynov. Porotcovia tak mali možnosť na javisku vidieť rozliaty asfalt, vanilkový puding, „naháča” pred davom dôchodcov alebo vypočuť si rozprávkový úryvok prečítaný ako smútočné oznámenie či volebný prejav. Do oboch hier bolo vybraných dokopy dvanásť študentov.

autor článku: Lukaš Božik
autorka fotografie: Lenka Lukačovičová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.