UKF vedie v oblasti architektúry

Univerzitná knižnica a pastoračné centrum UKF získali 9. októbra po prvej etape architektonických úprav vzácnu Cenu za architektúru nesúcu názov CE ∙ ZA ∙ AR 2009. Naše objekty zvíťazili v kategórii Rekonštrukcia a obnova stavieb.

O tom, aký architektonický skvost na našej univerzite máme, svedčí aj hodnotenie poroty: „Rekonštrukcia ďalšej časti areálu UKF nadväzuje na už zrealizované priestory dispozičnou, výrazovou a materiálovou kontinuitou. Obsahom nová funkčná náplň je nekonfliktne včlenená do organizmu školy, použité výrazové prostriedky vhodne napĺňajú a definujú charakteristiku funkcií knižnice a pastoračného centra v rámci vysokoškolského areálu.”

O víťazoch cien v jednotlivých kategóriách rozhodovala odborná porota v zložení siedmych renomovaných architektov. Akademický sochár Ján Hoffstädter sa postaral o vytvorenie zhmotnenej podoby ocenenia CE ∙ ZA ∙ AR. Je to priestorové geometrické sochárske dielo z rôzne opracovaných bronzových tyčových prvkov obdĺžnikovitého prierezu.

Fotografiu ocenených priestorov neprikladáme, veríme, že všetci ste už univerzitnú knižnicu aspoň raz navštívili. 😉

autorka článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

2 thoughts on “UKF vedie v oblasti architektúry

  1. Marek, to je výborný nápad, ďakujeme za tip 🙂 Určite prinesieme fotografie z UPC aj z novej prístavby knižnice (keď bude prístupná :)).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.