Stredy v Starom divadle sú venované študentom!

Staré divadlo Karola SpišákaStaré divadlo Karola Spišáka v Nitre nemá vo svojom repertoári len predstavenia pre malé deti, ale aj pre dospievajúcich a dospelých divákov, ktorým chcú byť stále bližšie. Aj preto pre nich pripravilo pravidelné večerné stretnutia s rôznymi druhmi umenia a umeleckými žánrami.

Stredy v divadle sa teda budú venovať divadlu, ale aj literatúre a hudbe či tancu. Dve stredy v divadle si diváci budú môcť vychutnať hry z repertoáru SDKS ako napríklad Absolvent, Jánošík, Žena, Pánboh, Čertisko a 7 zakliatych, Poondiate Vianoce, U Temnej Irmy a Chromej Krásky či pripravovaného Sherlocka Holmesa, ale aj inscenácie hosťujúcich bábkových či alternatívnych súborov a hudobno-tanečno-vizuálne produkcie. Jedna streda v mesiaci bude  venovaná Stretnutiam s literatúrou. Môžete sa tešiť na návrat úspešného projektu divadla pod názvom Literárna kaviareň Parnas. Herci, režiséri či dramaturgovia sa s vami podelia o svoje najmilšie básne a prozodické útvary v rôznych interpretáciách a vizuálno-hudobných miniatúrach. Naplánované sú aj Stretnutia s hudbou , teda séria koncertov tzv. menšinových hudobných žánrov.

Podrobnejší program Stried v divadle nájdete na stránkach SDKS, ale aj na našom webe.

Žena, Pánboh, Čertisko a 7 zakliatych

Stretnime sa v stredu v Starom divadle o siedmej!

19.10 o 19.00       MONO (fyzické divadlo Debris Company)
Svet piatich ľudí, ktorí sa urputne snažia vytvoriť a definovať si vlastnú identitu. Narážajú však na steny vlastného Ja, ktoré je čím ďalej tým ťažšie definovateľné. Sú zahľadení sami do seba, posadnutí vlastným telom, výkonnosťou, krásou a inými intímnymi dôvodmi a tak si stavajú piedestály svojej dokonalosti.

26.10 o 19.00       PARNAS (literárna kaviareň)
Štvorica predstaviteľov najmladšej hereckej generácie nášho súboru – Lucia Korená, Katarína Petrusová, Radovan Hudec a Miloš Kusenda Vás pozývajú na program zložený z nehynúcich textov dvojice L+S a hudby Jara Filipa s klavírnym sprievodom Kamila Žišku.

2.11 o 19.00      POONDIATE VIANOCE (inscenácia Starého divadla)
Panoptikálna cesta do hlbín dospievajúcej duše mladého Holdena, ktorý prežíva svoje najhoršie dni v živote, v čase radosti a veselosti, keď je celá Amerika pobláznená blížiacimi sa Vianocami.

9.11 o 19.00    PRECHÁDZKY JAROU (koncert)
Koncert režiséra, autora divadelných hier a hudobníka v jednej osobe Kamila Žišku  a jeho hostí  – Filipa Hittricha, Jakuba Hittricha, Petra Cagalu, Anny Cagaly.

16.11 o 19.00    ABSOLVENT (inscenácia Starého divadla)
Chcete vedieť ako to dopadne, keď si mladý Benjamin Braddock, znudený vlastným životom, začne pomer s oveľa staršou rodinnou priateľkou – frustrovanou alkoholičkou pani Robinsonovou? Príbeh podľa kultového amerického filmu The Graduate s nehynúcou hudbou Simona a Garfunkela.

23.11 o 19.00    POCTA KRAVÁM (tanečné predstavenie Elledanse a Company)
Pocta kravám vznikla z potreby tvorcov vyrovnať sa s históriou budovy bývalého bitúnku, miesta, kde v súčasnosti pôsobí alternatívne divadlo Elledanse. V prostredí smradľavej, muchami zamorenej maštale sa nájde miesto nielen na krutosť a poníženie, ale aj romantiku a nehu.

30.11 o 19.00    PARNAS (literárna kaviareň)
S Aforizmami a inými krutými rozkošami Franza Kafku sa pohrajú herci dvoch divadiel – Ján Hrmo, Juraj Hrčka a Peter Kadlečík.

autorka článku: Lenka Káčerová
autori fotografií: František Kolář, Juraj Schramek

Zdieľajte článok

Komentáre:

1 thought on “Stredy v Starom divadle sú venované študentom!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.