Čo môžu spraviť tebe, urob radšej ty im!

co-ste-nevedeli-o-prvom-apriliPrvý apríl vyvoláva v mnohých ľuďoch paniku z toho, kto ich opäť nachytá. Na druhej strane, iní sa na tento deň pripravujú aj pol roka dopredu.

ČÍTAJTE AJ: Čo ste nevedeli o prvom apríli

.

Málokto vie, že Deň bláznov pochádza zo starej Indie pôvodne ako slávnosti Huli, počas ktorých sa v krajine konali veľkolepé karnevaly. A ten, kto mal masku, musel splniť absurdné úlohy, napríklad obrátiť tok rieky. Na týchto spochabených oslavách bol vyhlasovaný kráľ bláznov, človek, ktorý nevedel vtipne reagovať na zadanú úlohu. Aby ste neboli tými, ktorí od prekvapenia vyskočia z kože, máme pre vás pár tipov, ako si z niekoho vystreliť.

Tip prvý

Pripraviť toto prekvapenie je trošku zložitejšie, no výsledný efekt stojí za to. Primiešajte v noci do zubnej pasty trochu korenia alebo soli a jej chuť sa zmení na nepoznanie. Ak si nebudete vedieť dať rady s naplnením tuby novou pastou, pomôže vám striekačka. A ráno môžete sledovať, aké je čistenie zubov zábavné.

Tip druhý

Robíte radi zmätok a stres ostatným? Využite chvíľku nevšímavosti vášho kamaráta. Spravte mu v notebooku z jeho pracovnej plochy screenshot a dajte mu to ako tapetu. Potom všetky priečinky schovajte do jedného. To budú stresy, ak na druhý deň bude mať odovzdať dôležitú prácu a nevie ju otvoriť. A ten trapas, ak vezme notebook do opravy!

Tip tretí

Ak je vaša obeť filmový maniak, nenápadne si „požičajte” jeho počítač a pohrajte sa z názvami jeho filmov. Je na vás, či jednotlivé názvy iba pozmeníte, alebo ich ponecháte v pôvodnom znení, ale priradíte ich k úplne inému filmu. A tak si vaša obeť spustí obľúbený Armageddon a namiesto toho sa v úvodných sekundách objaví vrah s maskou na tvári alebo sa bude čudovať, keď si otvorí rozprávku s názvom Malá mrzká víla alebo Poštár u matky božej.

Tip štvrtý

Ľudia si málokedy priznajú, že niečo nedokážu. Využite ich ješitnosť a s pomocou obyčajnej mince si z niekoho vystreľte. Ceruzkou zamaľujte obvod celej mince a potom jednoducho pristúpte k vyhliadnutej obeti a stavte sa s ňou, že si mincu nedokáže kotúľať od čela po nos. Stávku síce prehráte, no čiara cez celé čelo až po nos na vašej obeti bude pre vás jasným víťazstvom.

Tip piaty

Ponúknite kamarátovi plechovku na osvieženie. Aby tento aprílový žart stál zato, je potrebná malá príprava. Vezmite plechovku a odspodu do nej vyvŕtajte malú dierku. Obsah vylejte do pohára a dovnútra nasypte múku. Postavte plechovku na stôl a sladkým hlasom ponúknite svoju obeť. Aby to znelo nenápadne, môžete pripraviť jednu plechovku (samozrejme, v pôvodnom stave) aj sebe. Sledujte, ako vaša obeť dvihne nápoj zo stola a bude za sebou nechávať bielu cestičku z múky. Nazdravie!

Tip šiesty

Prvá vec, čo človek ráno urobí, je, že ide do kúpeľne. Pripravte spolubývajúcemu malé prekvapenie v podobe potravinárskej fólie, ktorú nalepíte na zárubňu dverí, ktorá ho po stlačení kľučky a otvorení preberie svojím objatím. (Horším variantom je dekorovať fóliou dosku na toalete…)

Tip siedmy

Ráno na internáte je najväčší zhon. Ak viete, že vaša spolubývajúca si ráno bude umývať vlasy a využije pri sušení fén, máme pre vás malý tip. Nasypte do fénu obyčajný biely púder na zasýpanie rán (vhodná môže byť aj múka) a pri zapnutí už len nenápadne sledujte, ako sa z vašej spolubývajúcej stane biela pani.

Tip ôsmy

Na nasledujúci žartík nie je záruka, že vyjde, no pri úspešnom prevedení máte o smiech na najbližších pár týždňov postarané. Potrebujete misku s vodou, metlu a stoličku. Postavte metlu do vašej blízkosti, postavte sa na stoličku, oprite misku s vodou o strop a držte ju takto iba s pomocou metly. Počkajte, kým príde vaša obeť, a poproste ju, aby vám misku na chvíľku s pomocou metly podržala. Potom veľmi rýchlo vezmite stoličku a utečte preč. Vaša úbohá obeť nebude mať inú možnosť, ako dať metlu preč a misku s vodou pustiť na zem. Pri troche šťastia ostane obeť aspoň trochu suchá.

autorky článku: Andrea Janovská, Mária Brišová
autor fotografie: Peter Raškovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.