V hlavnej úlohe: hra!

Tap - Elsbeth vs. SorinPoznáte Magic: The gathering (MTG)? Pod týmto názvom sa skrýva zberateľská kartová hra, ktorá spája už vyše šesť miliónov ľudí na svete. Pre nás, hráčov, to znamená strávenie času s ľuďmi rovnakého záujmu a jeden z prechodov do fantasy sveta.

Hra nesie príbehy mnohých postáv, ktorých osudy sa navzájom prepletajú a dopĺňajú. My im v tom pomáhame – stačí otvoriť myseľ. Ovládame zombíkov, upírov, elfov, anjelov aj goblinov. Ak na to máme správne karty.

forum-mladych-logoO spomínanej kartovej hre bol natočený film Tap: Maxova hra. Ide o český nezávislý film natočený v koprodukcii s Audiovizuálnym centrom študentov ČVUT, ktorý ako prvý na svete postavil hlavnú príbehovú líniu na tejto hre. Premiéra bola 3. marca 2012. Film bol premietaný aj na festivaloch AnimeShow a GameExpo 2012, no mnoho hráčov bolo v tom čase na turnaji MTG. Preto sme sa rozhodli zorganizovať premietanie aj v Nitre.

Fórum mladých v Nitre je otvorené akejkoľvek kreatívnej či vzdelávacej aktivite, takisto aj premietaniu. Preto nás neodmietli, ponúkli nám priestor a my sme túto šancu využili. V piatok sme premietli Tap: Maxova hra v prítomností niekoľkých MTG hráčov. Krátky čas propagácie sa odrazil na nízkom počte zúčastnených, ale o to osobnejšia bola atmosféra. Študentská produkcia sa mnohým pozdávala, hoci ako hráči sme si žiadali viac záberov z hry. V budúcnosti plánujeme premietnuť film ešte raz, opäť v priestoroch Fóra mladých.

autorka článku: Zuzana Benková
zdroje fotografií:
wizards.com, gatheringmagic.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.