Filmonáda 2013 spúšťa prihlasovanie

zelena-zebraNezisková organizácia Zelená Zebra, ktorá prezentuje neprofesionálne umenie mladých ľudí vo veku 15 až 26 rokov, prichádza s ponukou ukázať svoju tvorbu na 4. ročníku nesúťažnej prehliadky krátkych študentských filmov Filmonáda 2013.

Cieľom je prezentovať nádejných slovenských filmových tvorcov, v tomto prípade prevažne študentov umeleckých škôl, a umožniť im predstaviť svoju tvorbu verejnosti, dostať ich do kontaktu s publikom a začať živú komunikáciu o súčasnom mladom slovenskom filme.

Prihlásiť sa môžu študenti do 26 rokov v rámci štyroch kategórií: Videoart, Animácia, Hraný film a Dokumentárny film. Preferované sú kratšie snímky s minutážou do 20 minút.

Premietanie najlepších filmov sa bude konať počas troch dní (26., 27., 28. apríl) vo Fotogalérii Trafačka v Nitre. Súčasťou prehliadky bude divácke hlasovanie o najzaujímavejší video počin.

Ukážky prác posielajte na zelenazebra@gmail.com spolu s kontaktnými údajmi, na rovnakú adresu môžu záujemcovia klásť prípadné otázky a získať ďalšie informácie. Deadline je 31. marec 2013.

filmonada-2013-vyzva

Zelená Zebra je občianske združenie pôsobiace v Nitre, ktorého hlavným cieľom je prezentovať neprofesionálne umenie mladých ľudí od 15 do 26 rokov. Okrem pravidelných projektov ROCKSHAPES  a FILMONÁDA organizuje čítačky, výstavy, besedy, literárne súťaže a pod. Tento rok spúšťa ZZ dlhodobejší projekt „Ako som začal(a)”, ktorý bude pravidelne prinášať inšpiratívnu besedu so zaujímavým mladým neprofesionálnym umelcom. Prvý event z projektu sa uskutoční už 26. februára 2013 v Gio Caffe v Nitre, kde sa so svojou tvorbou predstaví talentovaná fotografka a blogerka Janka Martišková. Viac na www.facebook.com/zelenazebra.nr

tlačová správa
Barbora Mlejová
PR manager ZZ

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.