Vypni facebook, padaj von!

facebook-logo-2

Nie, nie, nemusíte sa báť. Toto nie je žiadny motivačný článok o tom, ako dosiahnete všetko, čo len chcete, len stačí veriť. Nebudem vás tu ani nakopávať kariérnymi rečami o tom, že aby ste niečo dosiahli, musíte jednoducho makať. Pre mňa, za mňa, nepracujte, nebrigádujte, neverte nikomu a ničomu, mne je to šumafuk. Načo vás budem presviedčať o niečom, čomu nechcete sami veriť? No na nič. Takže „kašlem” na vás. Tento článok je o užívaní. Prosím vás, vás všetkých, užívajte si, plnými dúškami, ba až nemravne a majte sa radi!

Ľudom šibe. Poslednú dobu čoraz viac. Pozorujem to nielen v mojom blízkom okolí, ale aj kade tade. Zabúdajú žiť, žiť sami so sebou a sami pre seba. Opúšťajú sa, nechávajú sa v štichu a potom sa ľutujú, že všetko je nanič (ale povedia to tou, veď viete, vulgárnejšou formou). Jediný, kto je im za ich nudný život, škaredý ksicht, kilá navyše a mizernú náladu vinný, sú oni sami, ich prístup a pohľad na vec (česť výnimkám). A oni to vedia. Ale občas, raz za 67 kozmických rokov, im to treba povedať.

Všetci hromadne, šťastne a spokojne, sedíme za facebookom ako jedna veľká rodina. Len počas písania tohto článku som sa tam pozrela asi trinásťkrát. A to podotýkam teraz, kým ešte nie je dopísaný. Čumíme na svoje životy spoza obrazovky, na profil TIMELINE (a just veľkými písmenami) a pozeráme sa ako na „timeovo” (rozumej v čase – časovo) uteká život pomedzi prsty. Prezradím vám niečo. Vy už nikdy nebudete mať 18, 19, 20, 21, 22 ani 23 rokov. Už nikdy nebudete mať toľko času a možností ako teraz a už nikdy nebudete znovu tak mladí ako teraz. Jasné, ako, ja vás chápem, vám to nedopína. Jasné, ja viem, že ste takí starí, ako sa cítite a môžete byť mladí aj v 40, veď je super medicína a áno, dámy, botox je čoraz lacnejší. Ale deti, byty, práca a hypotéka, zodpovednosť nielen za seba, ale aj za rodinu a ďalších 38 faktorov vám veľmi rýchlo pripomenie váš vek. Keď sa pôjdete baviť na disko ako zrelá sexi päťdesiatnička alebo ako muž v najlepších rokoch, garantujem vám, či chcete, či nie, zajkovia na vás budú pozerať ako na chuderu, ktorá nutne potrebuje sex, a žabky ako na úlisných starcov, ktorí striehnu na svoju obeť. Ak ste bohatí a je to na vás vidieť, okej možno vás niekto zbalí pre peniaze.

Vypni facebook!

Žite tu a teraz! Zahoďte všetky výhovorky a začnite sa usmievať. Nemrhajte energiou na ľudí, ktorí vás nemajú radi, šetrite ňou pre ľudí, ktorí vás ľúbia. Keď vám niečo nejde, urobte všetko pre to, aby vám to išlo, ale keď sa to javí ako neschodné, nerobte to a nájdite niečo iné. Tešte sa z každého dňa, z každého krásneho momentu, zo slnka, z dažďa, z dobrých spolužiakov, super nového trička, z tej sexi kočky, čo býva vedľa na izbe. Tešte sa z toho, čo vás čaká v lete, v živote, koľko sexu, lásky, smiechu, objatí, kvetov, party, hudby, koľko života ešte zažijete. Užívajte si momenty, bláznovstvá a netrápte sa pre minulosť, ktorú odniesla voda, budúcnosť, ktorú tvoríte v tomto momente. Radšej tento moment využite na 110 % a žite. Na svete je milión miest, ktoré musíte vidieť, tisíce ľudí, ktorých skrátka musíte stretnúť, je to celé spektrum prekrásnych skúseností, hier, úsmevu, celý vesmír prúdiacej energie, a tak si ju nenechajte pretiecť pomedzi prsty. Ste všetci mladí, aj ja, tak si uvedomte, že ak chcete, ešte stále môžete byť astronautom, ísť na stáž do NASA, byť modelkou, mať desať detí, žiť ako indián alebo sa stať mníškou. Vyskúšajte čo najviac „atrakcií”, ktoré vám život na tejto prekrásnej planéte ponúka. Aj keď sa vám to nezdá, nepriťahuje vás to, skúste to, nikdy neviete, koho tam stretnete, čím vás to obohatí a či vás to nebude baviť. Vstaňte hneď teraz a choďte do galérie, divadla, kina, na party, do Francúzska, na prechádzku, zbaliť toho chalana, rozísť sa, alebo sa učte, čítajte, tancujte, smejte sa a spievajte! Naučte sa kresliť, zapíšte sa na hodiny španielčiny alebo klavíra. Boli ste už na bowlingu? Paragliding? Viete, ako krásne je v Mexiku? Erasmus? Kurz tantrického sexu? Konkurz do Superstar? Všetko! Môžete ochutnať všetky bonbóny života a nepriberiete. Berte si plnými priehrštiami a rozdávajte to naokolo! Ľúbte ľudí a pomáhajte, ľúbte seba a robte si dobre! Žite!

facebook joke

P.S. Keď sa vám stane niečo zlé, čo vás ťaží a bolí, prečo sa trápite, ste nešťastní. Verte mi, všetko zlé má pre nás nejaký zmysel, všetko sa naozaj deje z nejakého dôvodu a hoci to vašu bolesť nezmení, svetlo je silnejšie ako tma. A či tomu veríme, či nie, nakoniec aj tak vyjde slnko! Naučme sa brať si z toho zlého čo najviac dobrého, nech tá bolesť má poriadny efekt! 🙂

autorka článku: Žofia Drugdová
autorka fotografie: Miroslava Dudášová
vtip: facebook.com/lenovoslovakia

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.