Kvôli rekonštrukcii stránky odkaz bol, fotky nie

logo-ukfVysoká škola sa neodmysliteľne spája s internátom. Teda aspoň pre väčšinu študentov, ktorí nebývajú v blízkom okolí školy. Pre zvedavých nováčikov je dôležité vidieť fotky izieb a priestorov internátu. Oficiálna stránka školy však iba do nedávna žiadne obrázky neponúkala.

Maturanti práve v tomto období riešia komplikovanú rovnicu, na akú vysokú školu si podať prihlášku. A dôležitú premennú v ich výpočtoch zohráva aj možnosť ubytovania. Internáty sa stanú ich prechodným domovom, preto hľadajú dôveryhodné informácie na oficiálnych stránkach škôl.

Detaily o možnosti ubytovania na UKF poskytuje oficiálna webová stránka univerzity. Maturanti sa z webu dozvedia o polohe internátov, cenách ubytovania i o tom, aké ďalšie možnosti domovy ponúkajú. Keď však ešte koncom uplynulého roka chceli vidieť i fotografie izieb či priestorov, zostali sklamaní. Link na fotogalériu dlhodobo nefungoval.

S problémom sme kontaktovali Oddelenie médií UKF, ktoré nám stav ozrejmilo. „Áno, vieme o tejto situácii. Link je neaktívny, nie chybný,” vysvetlila v decembri Ivona Fraňová. Príčinou vzniknutého stavu bolo prerábanie webstránky. „Nová podoba by mala byť jedným z výstupov univerzitného projektu zameraného na odstránenie informačnej bariéry.Po modernizácii stránky sa bude opäť napĺňať aj táto sekcia,” uzavrela.

Porovnanie stavu na webe UKF

Niekoľko dní po tom, ako sme sa problematikou zaoberali, fotogalérie začali fungovať, v súčasnosti si teda potenciálni nováčikovia môžu pozrieť, kde budú počas štúdia bývať. Zároveň sa na webe ukf.sk postupne zapĺňajú aj ostatné sekcie.

autor článku: Igor Roško
zdroj fotografií: ukf.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.