Život á la Hollywood

Ak sa niekedy ocitnete v Amerike, mali by ste vedieť zopár vecí, ktorých sa vyvarovať alebo naopak ktorých sa držať tak, aby ste z každej (aj tej najneuveriteľnejšej) situácie vyviazli ako rodený Američan – s hollywoodskym úsmevom na tvári a perfektne držiacim účesom na hlave.

zivot-a-la-hollywood

Prvá (a možno najdôležitejšia) vec –  na ulici sa rozprávajte zásadne anglicky nech už sa rozprávate s kýmkoľvek! Čo ak sa práve náhodou niekde okolo vás natáča nejaký film a vy sa stanete, aj keď o tom neviete, komparzom? Skutočnosť je totiž taká, že či sa už vo filme objaví Aziat, alebo Afričan, všetci cudzinci rozprávajú zásadne dokonalou angličtinou! No a tu už je zopár konkrétnych situácií a tiež návod, ako sa v nich v záujme zachovať dramatickosť situácie a v snahe prežiť správať:

 • Ak sa počas letu na palube lietadla stane čokoľvek, netreba panikáriť! Z riadiacej veže vám poskytnú dostatočné inštrukcie, vďaka ktorým bude väčšina cestujúcich schopná pristáť aj s Boeingom kedykoľvek a kdekoľvek!
 • Dámy, ak sa nejakou náhodou ocitnete v strašidelnom dome, pôvod akýchkoľvek neidentifikovateľných zvukov zisťujte zásadne len v nočnej košeli! Je to efektívnejšie. Ak už musíte pred zabijakom utekať v lodičkách, žiaden problém. Zvládate aj dvojkilometrový šprint bez jediného zakopnutia.
 • Páni, nezabúdajte! Pravý muž nikdy neukazuje bolesť, ani pri smrteľnom zranení!  Zasyčí však práve v momente, keď sa žena dotkne ranky na jeho čele. A ak sa v dome pohybuje príšera alebo psychopatický vrah, kľudne spite ďalej, vaša žena sa vydá na prieskum sama (a vždy v minimálnom oblečení).
 • Ak budete musieť utiecť a jediný možný spôsob bude výskok z okna, neváhajte! Sklo okna, ktorým sa práve chystáte vyskočiť, vás určite neporeže!
 • Prenasleduje vás oheň? Žiaden strach. Jazyky ohňa sa vždy šíria iba rýchlosťou bežiaceho človeka a v prípade, že nie ste celkom dobrý bežec, nezúfajte. Oheň zásadne ráta s najpomalšie bežiacim členom davu. Rovnako je to aj v prípade vody, alebo padajúcich budov.
 • Ak vás prenasleduje šialený psychopat v meste, utekajte do centra! Určite sa tam práve koná nejaký karneval a v dave ľudí  sa pred útočníkom skryjete ľahšie. Ak vás však naháňa  v nejakej budove, najlepšie sa určite schováte, ak pôjdete hore schodmi.
 • V situáciách s bombami je to o niečo zložitejšie. V Amerike sú totiž všetky bomby časované! Ale žiaden strach, čas, ktorý zostáva do výbuchu, je vždy zobrazený na peknom veľkom displeji. Systém bomby, ktorú niekto pripravoval mesiac, však pochopí hocikto v priebehu 8 sekúnd (vo väčšine prípadov je to presne tých 8 sekúnd, ktoré zostávajú do výbuchu). Zapamätajte si však jedno – na zneškodnenie bomby treba vždy prestrihnúť červený drôt, ale podarí sa vám to až v posledných sekundách pred výbuchom. Ak aj nie, stačí sa postaviť chrbtom, určite vám takto neublíži!
 • Ak ste práve počuli výstrel, neľakajte sa, vždy máte dosť času na to, aby ste sa za stolom hodili na zem. Ak však tento stôl podržíte pred sebou, neprestrelia ho ani strely zo samopalu!
 • Keď ste sa už ocitli v prestrelke, najlepšie je, ak ste priamo jej hlavným hrdinom. Hrdina amerických filmov má totiž vždy špeciálnu zbraň, ktorú vôbec netreba nabíjať a môže s ňou strieľať počas celého filmu!
 • Počas bitky nehrá úlohu počet protivníkov. Tí vždy trpezlivo tancujú okolo a naprázdno predvádzajú bojove pozície (alebo len tak poskakujú) až do chvíle, kým hlavný hrdina nevyradí ďalšieho z protivníkov a kým sa na nich konečne dostane rad.
 • Vedzte, že v Amerike sa aj do tej najtajnejšej databázy ktorejkoľvek veľmoci dostanete akýmkoľvek počítačom (obvykle už do niekoľkých sekúnd a nezabudnite do klávesnice búchať všetkými desiatimi prstami – je jedno, do ktorej klávesy).
 • Vaša baterka, ktorá 10 rokov spoľahlivo slúžila bez jediného zabliknutia, zlyhá práve v okamihu najväčšieho nebezpečenstva. V tomto prípade je lepšie mať pri sebe sviečku! Tá nezhasne ani v miestnosti s prievanom, v lese a ani v krypte. Ak ju zdvihnete trochu vyššie, určite dosvieti až na koniec stometrovej chodby.
 • Pri jazde autom musíte z nevysvetliteľných dôvodov ustavične pohybovať volantom a to aj v prípade, keď uháňate po úplne rovnej ceste!
 • Nezabudnite, že ak sa náhodou rozhodnete na ulici tancovať, všetci v okolí budú určite poznať kroky!
 • Neveríte v existenciu mimozemšťanov? Dôkazy nájdete v Amerike. Mimozemšťania totiž pristávajú výhradne v Amerike. Pravdupovediac, všetky katastrofy ľudstva (doba ľadová, potopa, zemetrasenia, asteroidy a meteority, atď.) začínajú v Amerike! Tu sa ich, samozrejme, aj podarí odvrátiť, a to buď skupinke vedcov z NASA, alebo niekoľkým ľuďom, ktorým spočiatku nik neverí.

No áno, niektoré situácie sú možno málo pravdepodobné, ale viete, ako sa hovorí. Amerika je krajinou neobmedzených možností, a preto sa treba dopredu pripraviť na všetko! 😉

autorka článku: Lucia Šimová
zdroj fotografie: insidesocal.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.