Vianočný darček, ktorý nikdy nesklame? Zážitok!

Záver semestra a nebezpečne sa blížiace zápočty a skúšky zamestnávajú naše hlavy natoľko, že občas zabudneme aj na Vianoce a zháňanie darčekov. Mnohí zase nevedia prísť na to, čím svojim najmilším urobiť pod stromčekom radosť. Aby sme vám ušetrili stres, pátrali sme za vás.

Snahou väčšiny z nás odjakživa bolo venovať najmä užitočné darčeky, na ktoré nebude v domácnosti obdarovaného sadať prach. V dnešnej dobe sa však už iba ťažko dá odhadnúť, čo by sa našim blízkym zišlo, chceme preto prekvapiť originalitou. Tú možno do podoby príjemného prekvapenia prevteliť hlavne vo forme nevšedného zážitku, ktorý obdarovanému zostane v pamäti zapísaný navždy a ktorým sa bude chváliť svojim známym. Jeho nadšenie v nás potom vyvoláva stonásobne väčšiu spokojnosť, nehovoriac o tom, že skupinové zážitkové dary si spolu s obdarovaným môžeme užiť aj my.

prekvapenie

Zážitky sú v kurze

Aj štatistiky zľavových portálov jednoznačne ukazujú, že najvyhľadávanejšími sú zážitkové dary. Na nákup nevšedných darčekov sa vzťahujú rovnaké obchodné podmienky ako pri bežnom spotrebnom tovare a zároveň máte vynikajúcu možnosť vybrať pozornosť doslova na mieru danej osobe, nedá sa teda trafiť vedľa. Pri kúpe zážitkového daru máte tiež výhodu, že ho netreba hneď vracať. Ak obdarovanému nevyhovuje iba objednaný termín, s väčšinou poskytovateľov takýchto aktivít sa dá dohodnúť na zmene rezervácie. Zosumarizovali sme teda niekoľko tipov na zážitkovú vianočnú nádielku.

Pre frajerov aj geekov

Obľúbené zážitky sú najmä tie, ktoré so sebou nesú kúsok dobrodružstva. Na Slovensku jedinečný zážitok, ktorý ponúka tajomno a ľahkú prímes adrenalínu, nájdete pri Nitre v podobe logického bludiska PanIQ Room. Prvá hráčska aréna, ktorá spája prvky počítačových room escape hier so skutočným flow pocitom, dáva lúšteniu hlavolamov nový rozmer. Vďaka nemu sa hráči dobre bavia a dozvedia sa viac o povahe svojich spoluhráčov, ale i sebe samých.

PanIQ Room

Princíp hry PanIQ Room spočíva v hľadaní únikovej cesty z uzatvorenej miestnosti, ktorá pripomína dúpä hororových postáv zo známych filmov. Psychopatický vrah či vybavovanie účtov s mafiou, to sú námety, ktoré ponúkajú zaujímavé pozadie logickej hre, pri ktorej dvojice až pätice lúštia hlavolamy a bojujú s nemilosrdne ubiehajúcim časom.

Nefalšovanú zábavu striedajú dramatické okamihy pri hľadaní odpovedí pod časovým tlakom, kedy vôbec nie je jednoduché uvažovať logicky. Pri hre sa účastníci dozvedia, ako si vedia poradiť v krízových situáciách či ako dokážu spolupracovať, kto je prirodzený líder a kto sa iba vezie popri práci ostatných. Obdarovaný navyše nemusí byť iba jeden, skupinový vstup do PanIQ Room v hodnote 33 eur je určený pre dvoch až piatich hráčov. Zájsť sem môžete kedykoľvek, termín si s ústretovým prevádzkovateľom dohodnete podľa vlastných preferencií.

Zážitok s noblesou

Krásny a dôstojný zážitkový dar je vstupenka na kvalitné kultúrne podujatie. Také predstavujú predovšetkým divadelné inscenácie, vďaka ktorým ožívajú romantické, vtipné, tragické i poučné príbehy. Takúto kultúru si môžete užiť aj v Nitre, a to vďaka predstaveniam Divadla Andreja Bagara aj Starého divadla Karola Spišáka. A že obdarovaný sa v našom univerzitnom mestečku nepohybuje? Spojte darček s pozvaním na návštevu!

Obe nitrianske divadlá majú bohatý repertoár predstavení a ponúkajú i ďalšie kultúrne akcie, stačí si vybrať z ponuky na ich webstránkach. Pridanou hodnotou k takémuto zážitku je aj fakt, že množstvo divadelných úloh je v podaní známych hercov, ktorých poznáme napríklad aj z obľúbených seriálov v televízii.

Tisícročná včera DAB

Ceny vstupeniek sú v rozumnej cenovej hladine v intervale od dvoch do 20 eur a na mnohé predstavenia dostanete aj študentské zľavy. Staré divadlo zároveň ponúka výhodnú permanentku na nedeľné predstavenia z domácej produkcie v hodnote 20 eur, ktorá platí na desať vstupov do konca divadelnej sezóny 2013/2014, a po prečerpaní a odovzdaní v pokladni je zlosovateľná – môžete vyhrať permanentku na nasledujúcu divadelnú sezónu!

S hlavou v oblakoch

Koľkokrát ste už prechádzali Nitrou s hlavou v záklone, pretože vás na jasnej oblohe zaujali padáky a krídla? Pre niekoho je lietanie filozofiu, pre iného relax či životný štýl. ­Vo svete, ktorý dlho patril iba tým, čo majú krídla, našlo s výdobytkami techniky radosť a pokoj nespočetné množstvo ľudí. Možno váš blízky patrí práve k nim a dodnes o tom ani len netuší. Skúste mu darovať zážitok z novej dimenzie a kúpte mu tandemový zoskok padákom.

Paragliding je dostupný v podstate všade na Slovensku a ponúkajú ho desiatky certifikovaných inštruktorov. Obdarovaný sa vôbec nemusí báť, pri tandemovom zoskoku musia vždy skákať dvaja, teda on a inštruktor. Vďaka tomu sa netreba zamestnávať riadením padáku, stačí si vychutnávať neopakovateľný výhľad na krajinu. Na tento zážitok si ale treba počkať do jari, lietanie vyžaduje špecifické klimatické podmienky.

Za bežný paragliding zaplatíte od 70 eur. Termický let pomocou stúpavých teplotných prúdov je drahší, ale zážitok trvá dlhšie, vyjde vás približne na sto eur. Ak stojí pred vami neľahká úloha obdarovať dobrodruha, stavte na akrobatický let. Je vhodný pre tých, ktorí začiatočnícky let už majú za sebou alebo hľadajú svoje hranice, a kúpite ho od 120 eur. A nadšencov poteší dlhodobejšie lietanie, intenzívny niekoľkodňový kurz zakúpite za asi 200 eur.

prekvapko

Ako venovať zážitok?

Darovanie zážitku môže rovnako ako u ponožiek, knihy či pyžamy prebehnúť aj fyzickou formou. Predajcovia majú k dispozícii vstupenky či poukazy, ktoré môžete obdarovanému zaujímavou formou poslať do e-mailovej schránky, ale rovnako i vytlačiť a zavesiť na stromček alebo venovať v obálke či papierových pozdravoch bežne určených na darovanie finančnej hotovosti. Buďte teda originálny a spravte unikátne Vianoce aj svojim blízkym.

autorka: Dominika Babulicová
foto: archív, 123rf

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Vianočný darček, ktorý nikdy nesklame? Zážitok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.