NUD: Karneval v Riu po slovensky

POZRITE SI VIDEO Z MINULOROČNÉHO KARNEVALU V RIU PO SLOVENSKY

Alegorický sprievod mestom pod názvom Karneval v Riu po slovensky sa koná pod záštitou nitrianskych univerzít UKF a SPU. Súčasťou sprievodu sú predovšetkým študenti spomínaných škôl.

Nitrianske univerzitné dni sú už v plnom prúde a s nimi i nespočetné množstvo akcií. Jednou z takýchto paliet, ktorý sa počas Nitrianskych univerzitných dní 2014 konali priamo v meste,  je i každoročný nezabudnuteľný alegorický sprievod cez mesto s názvom Karneval v Riu po slovensky.

karneval v Riu po Slovensky

Ľudia ho môžu zaregistrovať už dnes 6. mája 2014. Sprievod štartuje od ulice Trieda Andreja Hlinku a postupne sa bude presúvať cez mesto až po FC Nitra. Začiatok atrakcie je naplánovaný na 16.00 hod.

Na vozoch , ktoré ťahajú traktory, a ktoré si študenti sami vyzdobia, budú sedieť, stáť či hrať ľudia v kostýmoch, s bláznivým make-upom či inými nápaditými rekvizitami.

V sprievode nebude chýbať ani farbami hýriaci Nitriansky expres s hudobníkmi na palube. Súčasťou alegorického sprievodu budú aj nitrianske manžety, swingless jazz ensemle, študenti v dobových kostýmoch alias rímske légie či zdravotníci, motorkári, ale aj mnohé ďalšie atrakcie. Tešíme sa na vás!

autorka: Dominika Rimovská
foto: Martin Cintula
video: Mediálne centrum FF UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.